Eğer bugünden itibaren, Amerika’nın herhangi bir yerine tatile çıkacaksanız, yok efendim ziyarete gideceksiniz, ne bileyim bir arkadaşa bakıp çıkacaksanız bilmeniz gereken bir şey var. Herhangi bir vakitte, acayip bir yerde; kenarınızdan evrenin en zeki insana benzeyen bir arabanın geçtiğini görebilirsiniz. Araba size doğru wubba-lubba-dub-dub diye bağırırsa şaşırmayın. Aracı takip edin. Tadını çıkartın.

Çünkü o yanınızdan geçen araç Rickmobile. Adult Swim’in yavaşça yaklaştığını bildiğimiz ama tam tarihi hâlâ öğrenemediğimiz için yakında sıkıntıdan midemizi böldürtecek üçüncü sezona inceden gaz vermek için böyle bir yöntem izlemeye karar vermiş. Rick and Morty‘nin geğiren, vurdumduymaz, küfürbaz ve dahi karakteri Rick kılığındaki bir araba, Amerika’yı gezecek.

RickMobile 2

Yoluna 11 Mayıs’ta Atlanta’da başlayacak olan Rickmobile, oradan sonra New York, Boston, Philadelphia, Pittsburgh, Baltimore ve Virginia yaparak Kuzeydoğu bölgesine kapatacak. Akabinde Detroit, Cleveland ve Chicago durakları var. Sonrasında yaz gibi Comic Con uğruna Kaliforniya’ya geçecek, bir süre orada duracak. Ardından Ekim ile birlikte tekrar Amerika’nın merkezine doğru inecek, sene sonuna kadar da gezmeye devam edecek.

Gerçekten de şehirlerin ve kasabaların içinden koskocaman bir Rick hükmünde gezip geçecek olan Rickmobile, sadece bir komiklik / şaka değil elbette. Minnoş aracımızın içerisinde başka hiçbir yerde satılmayan Rick and Morty zımbırtıları olacak. Tişört, anahtarlık, boxset falan; bildiniz mi? Gördünüz mü cebinizde parayla yaklaşmanız yeter. Bakarsınız radyodan Goodbye Moonmen çalıyordur, iki Plütonlu vardır arabanın yakınlarında. Dansınızı eder, tişörtünüzü alır, çıkarsınız. Sonra bize de anlatın yalnız, nasıldı Rickmobile? Bizden bahsetti mi?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.