Youtube’da canınız sıkılmış bir şekilde dolanırken başınıza en güzel ne gelebilir? Hemen söyleyeyim, tabii ki çok güzel bir dizi fragmanı. Böylece uzun süredir çektiğiniz dizi açlığınızdan dolayı boş boş Youtube trendlerinde dolaşma günleriniz son bulmuş olur. Bir anda heyecanlanacağınız, bekleyeceğiniz, gün sayacağınız bir şey olur. Dün Ridley Scott’ın ellerinden çıkan Raised by Wolves fragmanını gördüğümde bana tam olarak bu oldu. Heyecandan yerimde duramadım ve hemen bu güzel haberi sizinle paylaşmak için bilgisayarın başına oturdum. O halde buyurun, heyecanıma ortak olun!

Bakın, fragmanın başında çıkan Alien, Prometheus, Blade Runner, The Martian, Gladiator gibi filmlerinin yönetmeni Ridley Scott’ın bu diziy yöneteceğini ibaresini görmezden gelsek, The Prisoner filminin senaristi Aaron Guzikowski’nin dizinin senaryosunu yazdığını bilmesek, kısıtlı bir süre içinde de olsa Amanda Collin’in oyunculuğundan bahsetmesek ve hepimizin çok sevdiği Travis Fimmel‘in de bütün havalılığıyla dizide olacağını bilmesek bile fragman tam anlamıyla mükemmel duruyor. Yani çıkar bunları, yine mükemmel. Hayır biraz daha az koyun bunlardan yine mükemmel!

Raised by Wolves, yok olan dünyamızdan kurtarılan bir grup çocuğun, yeni bir gezegende iki android tarafından büyütülme hikâyesini konu alıyor. Bu yeni dünyada büyüyen insan kolonisi dini olarak farklı fikirler altında parçalanırken, insanları koruma görevi üstlenen androidler ise insanların inançlarını kontrol etmenin ne kadar zorlu bir görev olduğunun farkına varıyor. Görsel güzelliğin, özel efektlerin gözümü boyadığı fragmanın kurgusu da aynı derecede harika. Üç Küçük Domuzcuk hikâyesi ile beraber kurgulanan fragman, başlangıçta kötü karakter yani kurdu Travis Fimmel’in oynadığı karakter gibi gösterse de sonlara doğru “Asıl kurt o” repliğiyle beraber, kötü karakterin Amanda Collin’in oynadığı Anne olabileceğine işaret ediyor. Tabii o sırada alıyor bizi bir heyecan.

Bakın gerçekten bu nasıl büyük bir mutluluk anlatamam. Yeni filmler açısından tam anlamıyla çölü yaşadığımız şu günlerde, diziler, hayatımızı kurtarıyor. The Boys’un gelmesine gün sayarken şimdi bir de Raised by Wolves’u beklediğimiz diziler kervanına binmek, inanılmaz derecede heyecanlandırdı beni. 3 Eylül’de HBO Max tarafından yayınlanacak ve toplamda on bölümden oluşacak dizi için heyecanımı tarif edemem size. Ama size sorabilirim, siz de benim kadar heyecanlı mısınız?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.