Nedenini bir türlü anlayamadığım bir şekilde, Robert Downey Jr. ve Susan Downey’in yapımcılığını üstlendiği, aynı isimli çizgi romandan uyarlanan Sweet Tooth dizisini pek fazla konuşamadık. Oysa ki Sweet Tooth; aralarında, tonu olmasa bile konusu bakımından The Last of Us’ı da sayabileceğimiz pek çok yapıma öykünmesinin yanında, alıştığımız ve “Netflix işi” diye kategorize ettiğimiz görünümden de hafiften uzaklaşmasıyla dikkatleri çeken bir diziydi. Neyse ki adından fazla bahsedilmese de dizi gereken takdiri gördü ve ikinci sezon onayını aldığı duyuruldu.

Dc Comics’e bağlı Vertigo tarafından yayınlanan ve yaratıcısı Jeff Lemire olan çizgi romanın dizi uyarlamasının ilk sezonu, on yıl kadar önce ortaya çıkan ve dünyanın gidişatını derinden etkileyen bir virüsten sonra, yarı insan yarı hayvan melez çocukların ortaya çıkışına odaklanıyor. Melezlere verilen tepki de hemen her zaman yabancı ve bilinmedik bir şeye karşı verilen tepki gibi oluyor ve insanlar, onları avlamaya, yok etmeye çalışıyorlar. Ana karakterimiz olan yarı geyik yarı insan Gus; insanlardan uzakta, gizli bir şekilde yaşamını sürdürürken bakıcısını yitirmesinin ardından, yolunun Jepperd isimli yalnız bir gezginle kesişmesiyle güvenli alanından çıkıp, bu yeni dünyayı keşfetmeye başlıyor. Bu esnada da müttefikler edinip düşmanlarla tanışıyor elbette.

Dizinin uyarlandığı çizgi roman kıyamet sonrası bir dünyayı anlatmakla birlikte bir peri masalı tadında ilerliyor. Hâliyle içinde pek çok fantastik unsur var ve yarı geyik yarı insan bir çocuğun, tehlikelerle dolu bir dünyada, kendinden kat kat irice ve huysuz bir yetişkinle çıktığı yolculuk formülü ilginizi çekmediyse bile, bu diğer özellikleri çekecektir diye düşünüyorum. Jim Mickle‘ın yönettiği, başyazarlığını ise Beth Schwartz‘ın yaptığı Sweet Tooth’u henüz izlemediyseniz, hazır ikinci sezonunun da onay almasını bahane ederek izlemenizi diliyorum.

Aranızda Sweet Tooth’u izleyenler var mı? Nasıl buldunuz, ikinci sezon onayı sizleri mutlu etti mi? İzlemediyseniz de bir şans vermeyi düşünür müsünüz? Bunlar böyle genel sorular ama böyle, “Biz konuştuk siz konuşmadınız asıl!” gibi de olabilir, başka bir diyeceğiniz varsa da her şekilde yorumlara bekliyoruz, biliyorsunuz.

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.