Fantastik Canavarlar’dı, Lanetli Çocuk’tu derken Harry Potter evreni son zamanlarda fazlasıyla hareketli bir haldeydi. Hayranlar küçük küçük haberlerle de kendilerince mutlu olurken, gelen büyük gelişmelerle de fazlasıyla yorum yaptılar haliyle. Rowling’in “Harry ile işim bitti.” mesajından sonra kimi hayranlar üzülse de, kimileri de “Suyunu çıkarmaya da gerek yok, yerinde olmuş.” gibi bir bakış açısıyla yaklaştı bu olaya. Harry ile işi bitmiş olsa bile Pottermore’da da devam ettirdiği diğer büyücülük okulları da dahil olmak üzere birçok hikayeye giriş yapan Rowling, şimdiki haberiyle yeniden hayranlarını mesut edecek gibi. Tabii bu haber ile Harry ile işinin bitmesinde ne kadar net olduğu da daha bir anlaşılır hale geldi.

Rowling’in Pottermore üzerinden Çarşamba sabahı duyurduğuna göre “Pottermore Presents” adı altında üç adet yeni kitap yayımlayacakmış. 6 Eylül 2016 tarihinde e-kitap şeklinde hayranların erişebileceği kitaplar, Rowling’in yarattığı Harry Potter dünyasına derinlemesine bir dalış yapacak.

cats

“Hogwarts: Tamamlanmamış ve Güvenilmez Rehber”, “Güçlü, Politik ve Gıcık Hortlaklar Hogwarts’ından Kısa Hikayeler” ve “Kahramanlık, Zorluk ve Tehlikeli Hobiler Hogwarts’ından Kısa Hikayeler” şeklinde üç farklı isimle çıkış yapacak olan kitapların anlatacakları da, Harry Potter serisini okurken aklınıza gelebilecek her türlü konuya değinme niyetinde.

  • “Hogwarts: Tamamlanmamış ve Güvenilmez Rehber”, Hogwarts’ın en bilinmeyen kuytu köşelerinden, Peeves kadar çatlak hayaletlerine ve hatta Seçmen Şapka’nın bir öğrenciyi hangi binaya yerleştireceğine karar veremeyeceği duruma kadar her şeyi ele alacak.
  • “Güçlü, Politik ve Gıcık Hortlaklar Hogwarts’ından Kısa Hikayeler” ise büyücülük dünyasının daha karanlık kökenlerine inecek. Sihir Bakanlığı’nın karşılaştığı zorluklar, Azkaban’ın korkunç havası ve yaşananları da dahil olan kitapta, Horace Slughorn’un tamamen yeni ve çok eğlenceli bir yazısı da Rowling tarafından yazılmış şekilde yer alacak.
  • “Kahramanlık, Zorluk ve Tehlikeli Hobiler Hogwarts’ından Kısa Hikayeler”e gelirsek de, Sihirli Yaratıkların Bakımı dersi profesörü Silvanus Kettleburn’den tutun, Minerva McGonagall’ın İkinci Büyücü Dünyası Savaşı’nda yer almasına dair her türlü ayrıntıyı barındıracak olan hikayeleri kapsayacak.

Pottermore

Aynı zamanda neden Black ailesinin çocuklarına bu kadar garip isim verdiklerini ya da büyücü ve cadıların nasıl portre olduklarını ve hatta Rowling’in Umbridge hakkında neler düşündüğünü merak edenler için de beklemede kalmalarını belirten Pottermore duyurusunda bir de bu kitapların resmi olarak 6 Eylül’de İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Portekizce, İspanyolca ve Flemenkçe olarak yayınlanacağı bilgisi yer alıyor. Kitaplara bu diller kapsamında erkenden sahip olmak isteyenler için Barnes and Nobles, Amazon.com, Amazon UK, iBooks ve Kobo Books platformlarından satın almaya yönelik linkleri de belirten Pottermore, her bir kitabın ortalama 3 dolar olmasıyla da hayranların beğenisini kazanmışa benziyor. Gerçi bizim için yaklaşık on lira civarında bir fiyata denk geleceğini düşünürsek, üzücü bir durum olur böylesine ucuz olan kitaba daha fazla ödüyor olmak, ama kader be geekler, kader…

Kitapların satın alma linklerine erişebilmek için şuraya bir tık atabilirsiniz mesela. Eğer kitaplarınızı Pottermore’dan satın almak isterseniz, şöyle bir link de mevcut fakat henüz bu tanıtılan üç yeni kitap o listede yer almıyor. Pottermore için erken sipariş diye bir avantaj yok ne yazık ki.

Cüzdanınızdaki galleonlara kuvvet Potterheadler, hadi bakalım!

Kaynak: Pottermore

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.