Marvel Sinematik Evreni’ni, Marvel Sinematik Evreni yapan birkaç tane isim var. Kevin Feige, Jon Favreau, Robert Downey Jr. ve tabii ki Russo biraderler. Her ne kadar evrende, herkesin ortak bir görüşe vararak sevdiği film sayısı az olsa da bu isimlere herkesin güveni tam. Artık herhangi bir yapımın önünde bu isimlerden birini görmemiz, izleyeceğimiz esere güvenmemiz için yetiyor. Bu yüzden bugün, ben de Russo biraderlerin yönettiği ve Tom Holland’ın başrolünde oynadığı Cherry filmine güveniyor ve filmden gelen kısa bir video ile karşınıza çıkıyorum.

Dün gece Russo kardeşlerin resmi Twitter hesaplarından attığı video, Tom Holland’ın başrolünü üstlendiği Cherry filminden kısa bir sahneyi bize gösteriyor. Nico Walker’ın yazdığı aynı isimli kitaptan uyarlanan Cherry, aynı zamanda yazarın kendi hayatından ilham aldığı bir eser olma özelliği gösteriyor. Film, genç ve başı beladan kurtulmayan genç bir adamın, önce orduya daha sonra ise uyuşturucu bağımlılığına sürüklendiği bir hayat hikâyesini konu alıyor. Bu zamana kadar filmden gelen beş poster ise Tom Holland’ın oynadığı Cherry karakterinin; öğrenci, âşık, asker, bağımlı ve hırsız olduğundaki hallerini gösteriyor.

Filmden içinden alınan kısa video Cherry’nin askere katılmak için başvurduğu sahneleri bizlerle buluşturuyor. Her ne kadar filmin çok kısa bir kısmına göz atma fırsatı bulsak da aslında bu kısa video bile bize, film ile ilgili birçok şey söylüyor. Paylaşılan videoda Cherry’nin kafa sesine oldukça fazla yer verilmiş ki bu da bize aslında Cherry’nin kendi hayatının anlatıcısı olduğu bir film ile karşı karşıya olacağımızı gösteriyor. Öte yandan filmin renk paleti, sahne geçişleri ve sinematografisiyle ilgili birkaç ipucu veriyor ki bu noktada söylememiz lazım, gördüğümüz şeyden oldukça memnunuz.

Yani yazının başında dediğim gibi aslında filmin başında Russo kardeşlerin olduğunu gördüğümüzde birçoğumuz biletlerimizi satın almıştık. Bir de buna son yıllarda hem Spider-Man hem de  The Devil All the Time gibi filmlerdeki rolleriyle kalplerimizde ayrı bir yer tutan Tom Holland’ın da oyunculuğu eklenince, filme olan güvenimiz iyiden iyiye artıyor. Velhasıl kelam 26 Şubat 2021 tarihinde sinemalara, 12 Mart 2021‘de de Apple TV+’a çıkacak film için biz oldukça heyecanlıyız. Sizde ne var ne yok? Yorumlara yazın biraz konuşalım.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.