Geçen gün Twitter’da bir şey görmüştüm: “Infinity War o kadar kötü bir film ki, yönetmenleri sürekli açıklama yapmak zorunda kalıyor. Çünkü film kendi derdini anlatmıyor.” Şu cümlenin hatalı olmasına yol açan küçük bir tamlama eksikliği var maalesef. O da “filmin pazarlama” kısmının problemli olması. Ya da başka bir deyişle “Rowling-vari-sonradan-açıklama-yapma-çabası” sıkıntısından muzdarip olması. (Çok ağır kaçtı bu, kabul ediyorum)

Infinity War filmi duyurulduğundan beri dünyanın en büyük sırrıymışçasına saklanmaya çalışan detaylar, Game of Thrones’un yeni bölümü sızmasın diye alınan önlemlerden hallice oldu uzun bir süredir. Ölen onca karakter ya da yeni filmin başlığı falan derken her şey basın açıklamalarına kaldı. Bir sonraki filmde kimler gerçekten ölmüş, neler olacak, bu kadar yükselen beklentiyi sonrakinde karşılayabilecekler mi diye kendi kendimizi yiyeduralım, Russo Biraderler ne yazık ki kanımca yanlış bir pazarlama taktiğiyle yol alıyorlar. Neden mi? Çünkü gördüğümüz ve duyurulan her şeyi öyle ya da böyle ya yalanlıyorlar ya da sanki doğru değilmiş gibi örtmeye çalışıyorlar. Misal Chris Evans’ın Captain America olarak nihai kaderi gibi.

Chris Evans, Ekim ayında attığı şu tweet ile Captain America macerasının sonuna geldiğini ima etmişti. Bu sözler üzerine hayranların çoğu, Infinity War’ın ikinci filminde Captain America’nın öleceğine dair teoriler üretmeye başladı hatta. İlk Avengers filminden beri tanıdığımız kahramanlara tek tek veda edebileceğimizin kötü bir habercisi gibi görülen bu gelişmeler sonrası yaşayacağımız üzüntü bile kursağımızda kaldı. Çünkü Russo Biraderler bunun aksini iddia etti.

“Sanırım bu son Chris Evans için, bizim için olduğundan, çok daha duygusal bir şeydi. Çünkü henüz işi bitmedi. Daha fazla detay vermek istemiyorum ama izleyiciler yakında anlayacaktır.”

Captain America’nın işi bitmedi denmiyor; Chris Evans’ın işi bitmedi deniyor. Yani ufak bir tahmin yürütürsek Avengers 4‘ten sonra Captain America rolü Evans’ın üzerinden alınacak olsa da onu bir şekilde görmeye devam edeceğiz gibi. Bu gerek Old Man Rogers gibi bir hikaye ile olur, gerek Disney+ platformunda Steve Rogers’ın geçmişine dair yapımlar olur; orası muamma. Ancak yine de Russo Biraderler’in, hakkımızla üzüntü yaşamamıza izin vermemesi ve sırf daha çok merak edelim diye gereksiz beklenti yaratması hoş bir hareket değil sanki, ne dersiniz?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.