Bugün acımasız günümdeyim. Zira Netflix, Daredevil’i de iptal ettiği için aylık üyeliğimi yenilemek için hiçbir hevesim ve düşüncemin kalmadığını belirtmek isterim.

Haber gerçek, tepkim de ciddi. Iron Fist ve Luke Cage dizilerinin iptali sonrasında çoğu hayran olarak, bir umut, belki Netflix yaptığı kötü dizilerin farkına varmış ve yalnızca iyi olanları bırakmak istemiştir diye hayallere dalmıştık. Ancak şu an çekimleri sürmekte olan Jessica Jones ve yeni sezon onayını çoktan almış Punisher haricinde tek bağlılık kaynağımız Daredevil de yitip gitti an itibari ile.

Evet. Netflix, Daredevil’e yeni bir sezon çekmeyecek. Kör Oğlan, tüm o dizi-gazm yaşatan maceralarının kitabını Netflix için kapatıyor artık.

“Daredevil dördüncü bir sezon için Netflix’e dönmeyecek. Dizinin son sezonuyla inanılmaz gurur duyuyoruz ve her ne kadar hayranlara büyük acı yaşatacak olsa da bu yolculuğu yüksek bir yerdeyken noktalamak çok daha iyi bir tercihmiş gibi hissediyoruz. Erik Oleson’a, dizinin yazarlarına, şahane ekibimize ve Charlie Cox’u Daredevil olarak izleyebildiğimiz muhteşem oyuncularımıza çok minnettarız. Ayrıca bizi yıllarca destekleyen hayranlara da çok teşekkür ederiz. Dizi sona erse de, Daredevil’in üç sezonu önümüzdeki yıllarda izlemeniz için Netflix’te kalıyor olacak. Tabii bu sırada da Daredevil karakteri, ilerleyen Marvel projelerinde yaşamaya devam edecek.”

Daredevil-red-suit-season-3

Yapılan açıklama bu, verilen mesaj ise “Disney+ platformunda yayınlanacağı için Netflix’in kafasına baltayı indirdik.” şeklinde. Anlayacağınız Disney, haklarına tam anlamıyla sahip olduğu Marvel dizi ve filmlerini sadece kendi platformunda yayınlayarak bir kez daha paraya para dememe peşine düştüğünü kanıtlıyor.

Peki Iron Fist ve Luke Cage’i boş verin de, Daredevil’in bu ‘gelecek projelerde’ yaşayacak olması, yani Disney+’ta tekrardan doğması, ne anlama geliyor? Şöyle özetleyelim: Elimizdeki tek kaliteli kahraman dizisini de sonunda kaybettik. Disney+’ın, aileye hitap eden bir kitle hitap erişimi olacağı su götürmez bir gerçek; e haliyle de Daredevil’de izlediğimiz tüm o hayvani ve dehşetengiz derecede sert atmosferli sahneleri Disney+’ta göremeyebiliriz. Filmlerde, özellikle de Winter Soldier ve Infinity War gibi nispeten (bu kelimeye daha ne kadar dikkat çekebilirim bilmiyorum) daha sert atmosferli yapımlarda, gördüğümüz havayı Disney+ için hiç beklemesek iyi olur.

Netflix üyeliğim için başka pek nedenim de kalmadığına göre, Jessica Jones ve Punisher’ın yeni sezonlarını da bekleme gafletine düşmeyeceğim. Zira hiçbir Netflix-Marvel dizisi şu ana kadar Daredevil gibi tatmin etmemişti, Punisher’ı da bitirmeyi bırakın üç bölümden öteye gidemediğimi hatırladıkça pek kaybımın olmadığını düşünüyorum.

Yazının başında da söyledim, bugün acımasız günümdeyim diye. Kör Oğlan hayranları olarak üzülmek biraz hakkımız olsun bence.

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.