İnsan ırkı olarak ne ara sabahlarımızı ipotek altına yatırdık bilmiyorum, takip etmesi güç. Tarım tarla peşinde koşarken sabah erkenden kalkma ihtiyacının sebebini çözmek ve anlamlamak normal. Ancak ellerimizle toprağı eşelemeyi bıraktıktan sonra dönüp neden hizmet sektöründeki işlerimiz, okullarımız ve toplantı ile görüşmelerimize en iyi sabah saatlerinde eğilebileceğimize inandık; orasını inanın kavrayamıyorum.

Ama böyle işte, her sabah bir yerlere gidiyor olmak gerekiyor. Okula kalkılınacak, faturalar ödenecek, bankaya gidilecek, iş var, toplantı var. Baksanıza, geek sitesi açtık sabahları kalkmayalım diye, onda bile basın gösterimi yapıyorlar, diyorlar ki “yalnız saat 9:30’da”. Hep bir rıza dışı uyanma hâli, vaziyeti var, ve bu uyanmaların bazen daha ulvi bir şey tarafından desteklenmesi gerekiyor. Müzik.

Biz de böyle düşündük, ve bir playlist yaptık. Bu, ruhalarm. Sabah vücudunuzu kaldıran şey alarm sesidir, ama kafanızı ve ruhunuzu uyandırmak için daha fazlası gerekir. Böyle düşünüp, böyle kurguladık playlist’i. Bu şarkı destesi, çok belirgin bir biçimde sizin uyanır uyanmaz Çal tuşuna basmanız ve bu basmanın sizin içinizi kıpraştırıp ayaklandırması için tasarlandı.

Şarkıların bir takım ortak noktaları var. Ritmik açılıp, sonradan gazı çok samimi ve içten veren şarkılara yer verdik playlist’te. Böyle bir amaç güdünce, ister istemez britrock dünyasına tosladık elbette. Ama kıtanın öteki tarafını da az temsil etmedik. Listemizin büyük keşfi ise Gary Clark, Jr oldu. Amerikalı gitarist için yeni Hendrix deniyor uzun bir süredir, onun da ilk EP’sinden bir şarkıyı onur, gurur ve şeref ile koyduk listemize.

Tümü, bütünü şudur. İyi dinlemeler, iyi sabahlar!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.