Avrupa Film Pazarı, her yıl, Berlinale ile birlikte kapılarını açıyor ve Avrupa’nın en büyük film pazarı olarak yapım ve dağıtıcı şirketler ile alıcıları buluşturuyor. Süresi boyunca da sayısız etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bunların arasında yine bir Berlinale uydu organizasyonu olan Berlinale Talents ile ortak networking organizasyonları aracılığıyla da yapımcı ve yetenekleri bir araya getiriyor. Biz de hazır Berlinale’de iken, durumları bazı bazı sizlerle paylaşalım istedik.

Onur Saylak (b.i.t. arts), Nadir Öperli (Liman Film) ve yazar Hakan Günday’ın ortak projesi Bu Dünyada İki Tür İnsan Vardır, European Film Market (Avrupa Film Pazarı) dâhilinde bir organizasyon olan Berlinale Co-Production Market (Berlinale Ortak Yapım Pazarı) katılımcısı olarak diğer yirmi bir film projesi arasından 20000 avroluk Eurimages Ortak Yapım Geliştirme Ödülü’ne lâyık görüldü.

Ödülü veren Eurimages, bir Avrupa Konseyi fonu ve diğer festivallerin yanı sıra belgesel ödülü için Kopenhag Belgesel Festivali ile de beraber çalışıyorlar. Uzun metraj, belgesel ve animasyon projeleri ayrı değerlendiriliyor. Bu ödüle başvuru şartı, beraber çalıştıkları festivallerin ortak yapım bölümlerine katılımcı olarak kabul almak.

Şahsiyet mini dizisi ile yönetmenliğini tanıdığımız Onur Saylak’ı tebrik ediyor ve Bu Dünyada İki Tür İnsan Vardır’ı merakla bekliyoruz.

Author

Matematikçi ve yazılımcı. Edebiyat, televizyon ve sinemayla ilgilenir.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.