Neredeyse her bir yönetmenin kendine has bir tarzı olduğu aşikar, öyle değil mi? Tarantino deyince öyle, Tim Burton deyince şöyle bir fikir canlanıyorsa kafamızda, emin olun bunun sebebi her birinin kendi imzalarını atıyor olmasından kaynaklanıyor. Çünkü, bir bakıma, diğer ekip üyelerinden de çok o filmi film haline getiren yönetmen. O olmayınca, binayı inşa etmek için kullandığınız malzemenin esas maddesi eksik oluyor.

taika-thor

Ve bir şey diyeyim mi, Thor filmleri için de sanıyorum ki Taika Waititi tam da bu tonda bir insandı. İlk iki Thor filmini hatırlayacak olursanız, ne demek istediğimi anlarsınız diye düşünüyorum. Genel olarak çok beğeni toplayamayan ve özellikle de The Dark World‘ü bir facia olarak görmemize sebebiyet veren Thor filmleri, Ragnarok‘ta Taika Waititi sayesinde hızlı bir ivme yakalamıştı. Çünkü bir şeyle dalga geçilecek ve etrafta renk cümbüşü uçuşacaksa, bunu en klas şekilde yapmak lazımdı. Üstelik, James Gunn tarzında bir “müzik ve cıvıklık” tonundan ziyade, karakterizasyonlara farklı bir açıdan bakmak gibiydi Waititi’nin yaptığı iş. Ha, hiçbir yönetmenin tarzına laf etmiyorum, hepsi ayrı tat katıyor elbette. Ancak Thor filmlerinden en çok hangisine yükseldiğimi düşündüğümde cevabımın istisnasız Ragnarok oluşu, benim Waititi’ye olan inancımı arttırdı.

O yüzden de bir çıt mutlulukla duyurmak istediğim bir haberim var sizlere: Taika Waititi, THOR 4 filmi için yönetmen koltuğunda, üstelik kesin ve net! Uzun zamandır süregelen dedikoduların an itibariyle son bulduğunu da böylelikle duyurmuş olalım. Evet, yepyeni bir Thor filmi geliyor ve evet, yönetmen yine Taika Waititi.

thor-4-marvel-chris-hemsworth

Bana kalırsa tek başına bile bu cümleyle yeni bir Thor filmi için umutlanmak çok yerinde. Zira -Infinity War’dan öncesi için konuşacak olursak- Ragnarok‘a kadar olan Avengers filmleri de dahil, her bir Thor portrelenişini düşünüyorum da… Ciddi anlamda Ragnarok’tan sonra rahat bir nefes alarak “İşte Thor be!” demiştim yalnızca. Infinity War ile birlikte zaten her şey müthiş coştu, oraya girmiyorum bile.

Uzun lafın kısası, görür görmez klavye başına geçmemi sağlayacak bir güç oldu bu haber benim için. Ha, Ragnarok’ta da her şey on numara beş yıldız demedim hiçbir zaman, ancak şimdiye kadarki gördüğümüz en iyi Thor işlerinden biriydi demiştim, inkar etmeyeceğim. O saatten sonra Russo Biraderler’in de Thor’u müthiş bir şekilde kullanıp kemiklere keşkül titremesi yaşatan etkileriyle Thor, MCU’nun gerçek anlamda en vazgeçilmezlerinde yer aldı bir kez daha. O yüzden halay çekenler mi olur, üzüntüsünden yas ilan edenler mi çıkar ortaya, orasını bilemem; ama şahsen ben bu konuda bir parça umutluyum ve o umudumu da yitirmek istemiyorum.

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.