Çizgi romanlar ilk çıktıkları günden bu yana birbirinden çılgınca maceralara sürüklediler bizi. Her biri birbirinden özel olan bu yapımlardan bazıları, daha özel oldu bizim için. Belki kırmızı bir pelerin, belki bir yarasa amblemi, belki ağ atan bir çocuk, diğerlerinden bir adım öne çıktı ve daha çok sevdik onu. Bu zamana kadar okumam gerekenden çok daha az çizgi roman okumuş biri olarak benim için özel olan çizgi roman serisi sanırım tartışmasız bir şekilde Sandman olageldi. Bu yüzden bu satırları yazarken nasıl hissettiğimi tarif edemem sizlere. Daha fazla lafı uzatmadan sizlere Sandman dizisinden gelen teaserı takdim ediyorum.

Çizgi roman tarihinde nasıl ki en sevdiğim çizgi romanın rahatlıkla Sandman olduğunu söyleyebiliyorsam, yine Sandman’in bütün çizgi romanlar arasında uyarlaması en zor eserlerden olduğunu da aynı rahatlıkla söyleyebilirim. Tanrıları bile güçsüz gibi gösteren Sonsuzlar’ın maceralarını anlatan Sandman serisi, hem prodüksiyon olarak hem de hikâye anlatımı olarak ekrana uyarlaması çok zor bir çizgi roman. Fakat bugün, burada, diziden gelen şu küçük teasera bakarak söyleyebilirim ki mükemmel bir şey geliyor!

Daha oyuncu seçimlerinden övmeye başladığım Charles Dance’ın canlandırdığı, Roderick Burgess karakterinin, Sonsuzlar’dan biri olan Ölüm’ü hapsetmek için yaptığı ritüel sonucunda yanlışlıklar lordumuz Rüya’yı ele geçirdiği anları gösteren teaser, çizgi romanın ete kemiğe bürünmüş hâli sanki. Netflix’in de daha sonra çizgi romanla yan yana karşılaştırmalı olarak paylaştığı bu sahneler tüylerimizi ürpertmeye, dizinin kalitesine güvenmemize yetti. Charles Dance’ın, Roderick Burgess karakterini canlandıracağı ilk duyduğum andaki tepkim ise hiç değilmedi: Daha iyi bir Roderick Burgess bulamazlardı herhalde!

Dizi Roderick Burgess’i canlandırmak için daha iyisini bulamazdı dedik ama dizini yaptığı bir oyuncu seçimini ne kadar övsek az. Hatta buna oyuncu seçimi demek yanlış olur, bu resmen kara büyü! Neil Gaiman ve Netflix resmen çizgi romanda gördüğümüz ve teaserda bize gösterilen bedenleme ritüelini yaparak gerçek Rüyalar Lordu Morpheus’u yakalamışlar. Bunun başka bir izahı olduğunu sanmıyorum. Elmacık kemikleri, solgun teni, simsiyah saçları ve gözleriyle bu resmen Rüya’nın ta kendisi! Bu noktadan sonra buna oyuncu seçimi demem yanlış olur sanırım. O yüzden kendisine saygımı göstererek yavaşça huzurundan çekiliyorum. Ve bir miktar da ürperiyorum…

Siz ne diyorsunuz sevgili dostlarım Sandman’den gelen ilk görüntülere? Sizce de fazlasıyla kaliteli durmuyor mu? Yorumlara gelin de övelim azıcık.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.