Geekyapar.com’un habercibaşı olarak bu zamana kadar bir çok fragman haberi yazdım. Bu yüzden artık itiraf etmenin zamanı geldi, fragmanlar yanıltıcı şeyler. Yani hâlihazırda yapımcılar bu kısa videoları bizim bir şeylere coşmamız için yapıyorlar. Biz de bu videolara bakıp eleştiriyoruz, teoriler kuruyoruz ve coşuyoruz. Tabii orijinal yapımı izlediğimizde, fragmanlar ile alakası olmadığını görüp hem kalbimiz kırılıyor hem de övgü dolu cümlelerimizi geri alabiliyoruz. Bugün de böyle bir diziden gelen kısa bir video var elimizde. Yani müsaadenizle yine öveceğim ama eğer dizi güzel çıkmazsa her türlü cayma hakkımı da elimde bulundurmak istiyorum. Karşınızda Cowboy Bebop dizisinin jeneriği!

Bu adamlar gerçekten işini biliyorlar. Cowboy Bebop dizisi ilk duyurulduğu günden beri dizinin yapımcıları, kaynak kitlenin nelerden hoşlandığını çok iyi biliyor ve onu gösteriyor. Hani, hayatımda gördüğüm en “fan service” yani izleyiciyi mutlu etmeye oynayan yapımlardan bir tanesi oluyor şimdiye kadar. Orijinal animenin en sevilen karakterlerinden biri olan Ein’i ön plana çıkarmaları, dizinin müziklerini Yoko Kanno’ya emanet etmeleri hep kalbimizi kazanmaya yönelik hareketlerdi ve bunda da oldukça başarılı oldular. Dün gece gelen bu jenerik ise artık hayran servisinin bambaşka bir seviyesi!

Çok sevdiğimiz Cowboy Bebop animesinin, orijinal jeneriğiyle bire bir benzerlik gösteren bu video bizi tabii ki mutlu etti. Yoko Kanno’nun muhteşem melodisiyle beraber açılan jeneriğimiz, hem uyarlama hem de anime esintilerini harmanlayarak gayet güzel bir ton elde yakalamış. Başrollerimiz John Cho, Mustafa Shakir ve Daniella Pineda buradaki halleriyle rollerine daha bir yakışmış. Ayrıca sadece jenerik bile, bize orijinal içerikteki birçok karakter ve hikâyenin dizide de yer alacağını gösteriyor. Haliyle bu da bizde mutluluk uyandırıyor.

Kasım ayının 19’unda yayınlanacak dizi nasıl olacak bilmiyoruz. Fakat şimdiye kadar gelen tüm haberler, diziye karşı heyecan yaratmayı başardı. Umarım pazarlamaya çalıştıkları kadar iyi bir sezon çıkartmayı başarmışlardır ve biz de doya doya izleriz. Yine de her bölüm öncesi jeneriği atlamadan izleyeceğim kesinleşti benim. Siz nasıl buldunuz sevgili geekler? Sizce güzel bir Cowboy Bebop uyarlaması izleyecek miyiz?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

  1. Yılmaz Başar Babür Reply

    Abiiiiiii, faye valentine yok nası olur, yani var da yok gibi. Sevindiğim kadar üzüldüm. Hadi bakalım seyredicez mecburen ama ayıp edilmiş gibi duruyo orjinaline. Umarım gerçek bi live action yaparlar bu olmasa bile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.