Ağustos ayı biz geekler için mükemmel bir ay olacak, bunun garantisini şimdiden verebilirim. Ağustos’un gelişini müjdelercesine Temmuz ayının son günlerinde gerçekleşen Comic-Con etkinliği, bize geleceğin ne kadar parlak olduğunu kanıtlıyor. Ardı arkası kesilmeyen fragmanlar sayesinde geekliğimizi sonuna kadar hissediyoruz. San Diego Comic-Con’da yayınlanan videolardan biri de Netflix için hazırlanan Sandman dizisinden gelen yeni fragmandı. Ve size şunu söylemeliyim ki fazlasıyla güzel gözüküyor!

Önümüzdeki ay içerisinde çıkacak diziler arasında benim en fazla gönül bağı kurduğum yapım kesinlikle Sandman… Sandman okuyarak hikâyeler yazmaya başlayan ve kendisini bir gün hikâye anlatıcısı olarak görmek isteyen biri olarak Neil Gaiman ve Sandman kalbimde her zaman farklı bir yere sahip olacak. Bu yüzden Sandman dizisi geldiğini duyunca nasıl endişelendiğimi az çok tahmin edebiliyorsunuzdur. Fakat size şunu söyleyeyim diziden yeni haberler, görseller ya da videolar geldikçe bu endişelerim giderek azalıyor. Bence oldukça özel bir yapım ile karşı karşıyayız.

Sandman dizisinden yayınlanan ilk fragman bize Rüyalar Lordu’nun, Roderick Burgess tarafından yakalandığı ayini gösteriyordu ve bu bile bana fazlasıyla yetmişti. Dizinin çıkmasına artık günler kala yayınlanan ikinci fragmanda ise Düşlem’e ve onu oluşturan karakterlere yakından bir bakış atma fırsatı bulduk. Çizgi romanlardaki ikonik Cehennem tiradı ve “24 Saat” sekansı gibi oldukça etkileyici anların içerisinde bulunduğu Sandman fragmanı; Lucifer, Ölüm, Lucienne, John Dee, Korintli, Johanna Constantine, Arzu ve daha birçok karakteri görmemizi sağladı.

Sizi bilmem fakat ben gördüklerimden oldukça memnunum. Her bir karakter, bana fazlasıyla çizgi romanlarda okuduğum hâllerini yansıtıyor gibi geldi. Ayrıca çizgi romanlarda gördüğüm epik sahnelerin dizide yer alacağının kesinleşmesi beni aşırı mutlu etti. Bu diziye olan heyecanımı artık kelimelerle anlatmam mümkün değil bu yüzden sözü size bırakıyorum. Siz nasıl buldunuz fragmanı?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.