Kevin Feige, Sony ile Marvel kendi aralarında anlaşıp, Spider-Man’in MCU’ya katılması konusunda mutabakata vardıktan sonra bir açıklama yapmıştı, “Bizim Civil War senaryomuzun, Spider-Man’siz bir versiyonu da vardı” diye. Ben düşünüp durmuştum, nasıl olur? Nasıl olabilir yani? Senaryoya neresinden girecekti karakter ki, çıkması büyük bir önem teşkil etmeyecekti? Nasıl bir giriş konuyla sonradan cımbızla çekilebilecek kadar alakasız olabilirdi?

Geek.com adında, hiç de güvenilir olmayan bir site var. Onların verdiği bir haber dolaşmaya başladı internette. Ne derece pay vermek isteyip istemeyeceğiniz, tamamen size kalmış. Ben kendi payıma, malumatı kafamda bir yere oturtabiliyorum, ama çok tahmin edilebilir olduğu da kesin. Ben anlatayım, siz karar verin isterseniz; zira olay şu: Peter Parker, 15 yaşında, New York’ta minnak süper kahramanlıklar yapan bir genç. Tony de bir süredir arka bahçesinde takılan bu çocuğu takip ediyormuş. Olaylar patlak verince, kendi gençliğine benzettiği Parker’a gidip “gel, bana katıl” teklifi yapıyor.

09 Spider-Man

Burada şöyle bir detay var, Peter Parker 15 yaşında. Yani Stark’ın Afganistan’dan sırtında zırhla döndüğü zaman yorgan döşek altı-yedi yaşlarındaydı. Küçüklüğü ve ergenliği, tamamen Tony Stark’ı idolize ederek geçmiş gelen habere göre. Bu yüzden de Tony ona takım arkadaşlığı ve üst seviye bir kostüm teklif ettiğinde (ki Iron Spider olsa gerek) kabul etmiş. Bu da açıkçası iki şeye oturuyor, birincisi Tom Holland’ın rolü almadan önce Robert Downey ile test çekimi yapmasına, ikincisi de Captain America ile dövüş sahnesi olduğuna yönelik haberlere.

Bir de tabii, bu gayet dış kapının mandalı bir mevzu. Konunun kendisine yönelik bir bağı yok. Yani Black Panther bundan daha anlamlı girecek muhtemelen, ne de olsa Hulk Wakanda’nın oralarda sapıttı Ultron filminde. Onun bir uzantısı olacak. Bu acayip bir şekilde “Şimdi programımızı, konuya Spider-Man sokmak için kesiyoruz” olmuş. İnşallah filmde eğreti durmaz. Bakalım. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.