Netflix’in House of Cards ile başlayan ve önünü kimsenin alamadığı orijinal içerik fırtınası durmuyor. Duramıyor. Netflix resmen varlığının yüzde birini orijinal içeriğe ayıran bir şirketten, varlığını içerik varlığına armağan eden bir yapıya dönüştü iki üç sene içerisinde. Bizim ismini bildiklerimiz –Narcos, House of Cards, Daredevil­- bir yana, bir de artık arada yitip gidenler diye bir kategorisi var yani Netflix’in. O kadar çok dizi ve film üretiyorlar.

Ama eminiz, az sonra dile getireceğimiz proje, unutulup giden, ismi zikredilmeyenler köşesine gitmeyecek. Zira, elimizdeki şey bir animasyon dizi. Netflix, standart Amerikan pratiklerinin aksine gitme huyunu yine sürdürüp, bu dizinin iki sezonluk siparişini verdi bile. Bu iki sezon, onar bölüm sürecek. Animasyon olduğu için, başlamasına bir süre var gibi gözüküyor. Ama önemli değil, biz ne olursa olsun bekleyeceğiz. Çünkü animasyonu, Matt Groening yapıyor.

futurama matt groening

Eğer isim tanıdık gelmediyse, şöyle izah edelim: Kendisi bugüne kadar iki diziye imza attı. Sadece iki. Biri Amerikan televizyonları tarihinin en uzun süren dizisi, gelmiş geçmiş en başarılı animasyon işi, dünyanın dört bir yanında tanınan The Simpsons. Diğeri de dünyada sadece benim fikirlerime izin olsaydı, gelmiş geçmiş en iyi animasyon dizi olacağı kesin olan Futurama. Matt Groening Netflix için animasyon yapıyorsa yani, bir köşeye geçip saygı duyarsınız, başka da bir şey yapmazsınız.

Yani gerçekten, “acaba çekirge üç kere zıplar mı?” demek mümkün; “Netflix zorladı diye mi projeye evet dedi, yoksa aklında bir şey mi var?” demek de mümkün. Ama adam önce The Simpsons’ı, sonra da Futurama’yı yaptı. İki kere on ikiden vuran adamın üzerine ben üçüncü atışından önce para koyarım şahsen. Şimdilik projenin detayları bilinmiyor, tarihi de yok. Ama bizim inancımız, güvenimiz tam. Ya sizin?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.