Olaylar şöyle gelişti: Oyunun resmi forumlarında Blizzard‘ın kıdemli yöneticisi ve Overwatch‘ın Jeff Kaplan’ı yakalayan oyuncular “27. kahraman,” dediler, “var mı ipucu falan?“. Kaplan da “Tamam lan” dedi, “Az bekleyin”. Az bekleyenler mükafatını popüler FPS’nin Twitter hesabı istikametinden aldılar. Birkaç dakika sonra Overwatch sosyal medya ekibi sayfadan şu görseli paylaştı:

Overwatch Emre

Biz bu görseli az önce mevzuyu hızır gibi takip edip, hemen sayfasında paylaşan dostlarımız Lorekeeper‘dan gördük. Kısa süre içerisinde internetin Overwatch ile ilgilenen tüm mecralarına yayıldı. Herkes aşağı yukarı aynı kanaate varınca acayip coştuk. Siz de coşkumuza katılın diye naçizane bir çevirisini şöyle bırakıyoruz:

Omnik direnişin arta kalan bir hücresiyle başa çıkmak adına ben YÜZBAŞI ANA AMARI’nin komutasında bulunan vurucu tim İstanbul, Türkiye sınırlarında konuşlanmıştı. Ekip üyeleri arasında Teğmen Reinhardt Wilhelm, Baş Mühendis Torbjörn Lindholm ve Birinci Sınıf Er Emre Sarıoğlu bulunuyordu. Rutin bir girişten sonra takım pusuya düşürüldü ve mevzilenmiş omnikler tarafından ağır bombardımana maruz kaldı. Her ne kadar takım zaiyat vermeden tüm düşman birliklerini etkisiz hâle getirip zorlukların altından kalksa da Lindholm ağır yaralandı, Teğmen Wilhelm ise saldırıyı hafif yaralarla atlattı. Teğmen Wilhelm’in vakitli müdahalesi olmasa Lindholm’ün ölme ihtimali yüksekti. Teğmen Wilhelm’in çarpıcı cesaretinin ışığında, kendisinin hareketleri sebebiyle takdire layık görülmesini arz ederim.”

Şimdi Jeff Kaplan’ın “27. kahramana dair ipucu geliyor” demesinden kısa süre sonra paylaşılan bu hikayede dört karakter var. Bunlardan üçünü zaten tanıyoruz. Biri oyunun en güzel sakalına sahip Torbjörn, ötekisi çekiciyle düşmana korku salan Reinhardt, hikayeyi kendi perspektifinden aktaran da şekiller şekili Ana. Dördüncü karakter, Emre ise ilk defa burada bahsediliyor. Aktarılan hikaye geçen seneki Omnic Crisis event’ine atıfta bulunmakla kalmıyor, şeklen 24. kahraman Orisa‘nın tanıtım biçimini de andırıyor.

Overwatch Reinhardt

Bunların ışığında otoriteler Emre’nin Overwatch’ın 27. kahramanı olacağından emin gibi. Blizzard’ın süper-popüler FPS’inin kadrosu Birleşmiş Milletler tadında olduğu için akla da ters düşmüyor. Biz coşarak detayları bekliyoruz o yüzden. Nasıl bir kahraman olur sizce? Hayal güçlerini çalıştırın bakalım, silahı ne olur, sınıfı ne olur, tipi neye benzer? Düşünelim geekler!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.