Hatırlayacaksınız, geçen sene size bir Scooby-Doo filminin varlığından söz etmiştik. Karakterlerin haklarını elinde bulunduran Warner Bros. yeni bir film için kolları sıvamıştı; ama o zaman konuyla ilgili hiçbir şey bilmiyorduk neredeyse. Daha film animasyon mu olacak, canlı mı çekilecek, geçen seferki gibi bir karışım mı olacak o bile belli değildi.

Scooby doo Mystery Incorporated 2

Artık her şey çok daha net. Warner Bros. filmin detaylarını baya net bir şekilde paylaştı kamuoyuyla. Öncelikle, film 21 Eylül 2018’de vizyona girecek ve animasyon olacak. Warner Bros. film için geçtiğimiz sene The Lego Movie ile startını veren yeni yapılanma Warner Animation Group’u kullanacak, filmin yönetmenliğini ise Tony Cervone üstlenecek. Cervone’nin ismi tanıdık geliyorsa, tebrikler, katmerli bir Scooby-Doo hayranısınız muhtemelen. Amerikalı yönetmen, 2010’da gala yapan Scooby-Doo! Mystery Incorporated dizisinde de çalışmıştı. Kendisi Scooby-Doo külliyatının en takdir edilen eserlerinden biri olduğu için, film emin ellerde diyebiliriz.

Yalnız asıl bomba bu değil. Variety’den Justin Kroll’un paylaştığı duyumlara göre, (yalnız baya duyum seviyesindeler, zira olmasalar adam Variety’ye yazardı Twitter yerine) Warner Bros animasyon konusunda burada durma niyetinde değil. Bildiğiniz gibi aralarında Çakmaktaşlar, Jetgiller ve Tom & Jerry gibi işlerin bulunduğu pek çok efsane çizgi film Hanna-Barbera çatısı altında. Hanna-Barbera’da Warner’a ait. Warner, fırsat bu fırsat deyip, paylaşılmış bir çizgi film evreni üzerine çalışmaya başlayacakmış. Kroll’a göre, Scooby-Doo’yu Çakmaktaş, Jetgil ve Tom & Jerry duyuruları takip edecek.

original_408156_QybK2A9SZ2QLvDPxj4GUy3YBU

Bir şey diyeyim mi? Gelmiş geçmiş en iyi paylaşılmış evren falan bu olabilir. Zaten hiç kimse evren paylaşmazken Hanna-Barbera karakterleri sabah ekranlarımızı birbirleriyle kapıştıkları olimpiyatlarla şenlendirirlerdi. Bütün bu karakterlere ayrı film yapıp, nihayetinde bir Laff-a-Lympics’e bağlarsan bak Warner, yemin ediyorum, beş kere izler, her gidişimde beşer bilet alırım, samimi!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.