Bu dakikaya kadar çok şey görmüş geçirmiş; çok küfür yemiş, çok güzelliklere denk gelmiş olan Geekyapar mail kutusu, şöyle bir mektupla güne başladı bu sabah. Mektup Seha Bozkurt’tandı. Tashihleyerek paylaşıyoruz.

“Merhaba ilgili kişi,

Ben, masum bir fan, BBCA’nin “Dirk Gently iptal olacak” açıklamasından sonra mutsuzluğa kapıldım. Sevilen ama değeri bilinmemiş her şovun acımasız ve kaçınılmaz sonudur, bilirim. Ne yazık ki sitenizde ve dışarıda buna dair bir makale görmedim.

Dizinin iptalinden sonra, yaklaşık iki gün önce uluslararası fanlar bir change.org dilekçesi oluşturdular ve biz de savaşmaya başladık. Aynı zamanda 5 Ocak’ta Netflix’e gelecek Dirk Gently’nin 2. sezonunu kullanarak diziye görünebilirlik kazandırma çabalarımız var. Büyük emekler sarf ediliyoruz. Her sevilen dizinin fanları gibi bizim de şu anda bir umudumuz var. Dizinin başyazarı Max Landis ve baş yapımcısı Arvind Ethan David, Netflix ve AMC Productions ile görüşme halinde. Bu yüzden biz de bu konuda savaşmaya devam ediyoruz.

Eğer konuya dikkat çekip başka fanlara ve potansiyel fanlara Twitter kampanyasını ulaştırmamız da yardımcı olursanız çok sevinirim. Şu anda orijinal “#SaveDirkGently” mesajı çevrilme aşamasında. Eğer ilgilenirseniz size .png dosyasını daha sonra sağlayabilirim. Gerekirse makaleyi kendim bile yazarım. Fanlar #SaveDirkGently etiketini kullanıyor, isterseniz bir göz atın derim.

Zaman ayırdığınız için teşekkürler. İyi günler.”

Dirk Gentlys Holistic Detective Agency

Dizi iki gün önce, BBC Amerika tarafından yeterince reyting toplamadığı için iptal edildi. Ancak Otostopçu’nun Galaksi Rehberi‘nin yazarı, Doctor Who mitolojisinin yapıtaşlarında da emeği çok olan Douglas Adams‘ın aynı adlı kitap serisinden uyarlanan; garipliklerden ve acayipliklerden başını bilerek çıkartmayan bu dizi hayranlarına çok kemik bir yerden dokunmuş olacak ki; kimse iptali falan kabullenmiyor. An itibariyle çevrimiçi dilekçede yirmi bine yakın imza var. İnsanlar Twitter’da rumuzlarını değiştiriyorlar. Herkes diziyle ilgili sevdiği sahneleri, diziye tutulma biçimi ve yöntemini; bayıldığı şeyleri paylaşıyor. Seha haklı, #SaveDirkGently etiketi gerçekten de bir göz atılmayı; sırf orada üretilen tutkunun yüzü suyu hürmetine de Dirk Gently’nin kurtarılma çabası desteklenmeyi hak ediyor.

O yüzden, bizce geeklik ve güzellik adına; kampanyaya bir imza atalım; ikinci sezon gelince Netflix’te en az bir bölüm göz atalım, rakamları şişirelim, dizinin tutkunlarına faydamız dokunsun. Ne dersiniz geek-ül alem?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.