Geçen hafta buralarda değildim (Tutku nerede, Tutku’suz bir Geekyapar düşünemiyorum mesajlarınız için teşekkür ederim ama yapmayın efendim, mükemmelliğimi yüzüme vurmayın lütfen) daha önce belirttiğim gibi. Neler kaçırmışım diye bakarken bir fark ettim ki DCCU’dan pek çok haber gelmiş. Her birini ayrı ayrı ele almak yerine hepsini tek başlıkta toplamaya karar verdim. Buyurun efendim.

 

1.Aquaman’in Yönetmeni Belli Oldu.

aquaman1

2018’de gösterime girmesi planlanan ve başrolünde Jason Momoa’nın oynayacağı Aquaman filmi konusunda Warner elini korkak alıştırmadığını gösterdi. Furious 7 ile gişeleri altüst eden ve adını bu beklenmedik filmle tarihe yazdıran yönetmen James Wan’ın filmde yönetmenlik koltuğunda oturacağı açıklandı. Kariyerinde Saw, Insidious gibi başarılı korku filmleri bulunan Wan’ın ilk görselleriyle oldukça ciddi bir tonda olacağı izlenimi uyandıran Aquaman filmlerinde bu deneyimlerinin faydalı olacağı kuşkusuz. Furious 7 ile de hem yıldızları iyi kullanabildiğini, hem de gişe konusundaki başarısını ortaya koyduğu düşünülünce oldukça uygun bir tercih gibi görünüyor.

Hazır lafı açılmışken daha yakında gelecek süper kahraman filmlerinin çokluğu ve Momoa’nın ilk görüntülerinin karizmatik olmasına rağmen çizgi romandan çok uzak olması sebebiyle hep arka planda kalan Aquaman’in aslında ilginç şeyler vaat ettiğini gösden kaçırıyoruz. Hem filmin büyük bölümünün su altında geçme olasılığı, hem Aquaman’in temsil ettiği politik mesajlar, hem de ilginç güç setiyle çok farklı bir film ortaya çıkarsa şaşırmamız gerekiyor. Tabii filmin gösterimine çok uzun bir süre var, yine de haberler gelmeye başladıkça o senenin en çok konuşulan işlerinden biri olma potansiyeline sahip olduğunu unutmayalım.

 

2. Warner’ın Film Patronu DCCU Hakkında Konuştu.

dc-justice

Warner Bros’un film bölümünün başındaki isim Alan Silverman Hollywood Reporter’a verdiği röportajda DCCU filmleriyle ilgili pek çok açıklamada bulundu. “Bu karakterlerin yaratılışlarında bir ciddilik ve derinlik var” diyen Sİlverman, “Bu karakterleri işleyen yapımcılar süper kahraman filmleri değil, süper kahramanlar hakkında sağlam filmler yapıyorlar. İyi filmler yaparken karakterin arkasındaki felsefeleri ve gelişimlerini de incelemelisiniz. Tabii ki mizahını da” diyerek bazı filmlerin içerisinde mizah öğelerini de barındırabileceği izlenimini uyandırdı.

MCU ile kendi filmlerini nasıl ayırdıkları sorusuna da “DC filmleriyle ilgili başarılı bir stratejimiz var, bu sevilen karakterleri alıyoruz, onları başarılı film yapımcıların eline teslim ediyoruz ve aralarındaki koordinasyonu sağlıyoruz. Batman v. Superman, Suicide Squad, Justice League ve diğer üzerinde çalıştığımız filmleri gördüğünüzde farkı anlayacaksınız” cevabını vermiş. Sanırım burada Marvel’ın yönetmenlerine kurduğu baskıya laf çarpmış ama onun dışında ben pek bir fark göremedim açıkçası.

 

3. Batman v. Superman’in Hikayesi Açıklandı

batman-v-superman1

Collider’dan okuduğuma göre önümüzdeki sene Mart ayında gösterime girecek ve hepimizi sabırsızlıklara gark eden Batman v. Superman filminin resmi hikayesi açıklandı. Kabaca çevirirsem, “Tanrısal güçlere sahip kahramanların yarattığı korku ortadayken, halk nasıl bir kahramana ihtiyacı olduğunu tartışırken, Gotham’ın koruyucusu Metropolis’in saygıdeğer kurtarıcısyla kapışmak zorunda kalmıştır. Batman ve Superman birbirleriyle savaşırken yeni bir tehdit hızla yükselir, insanlığı daha önce görmediği kadar büyük bir tehlike beklemektedir.” (İngilizcesi iyi olanlar şuradan orijinalini okuyabilirler).

İki kahramanımızın birbirine girmesi bir yana da, bu yeni yükselen tehlikenin Luthor mu, yoksa pek çok yerde söylentisi dolanan Doomsday mi olduğu konusunu aslında benim ilgimi çeken. Başlarda Superman’in kötü adam olacağı düşünülürken, sonradan kahramanlarımızın kavgayı bırakıp ortak bir kötüye girişeceği, Justice League’e de böyle bağlanacağı söylentileri hızla artmıştı. Neyse canım, şurada sekiz dokuz aylık bir süre kaldı, bekleyip öğreneceğiz.

 

4. Yine Suicide Squad, Yine Setten Görüntüler

ss-harley

Bu haftada setten sızan görüntülerde Deadshot’ı aksiyon halinde görüyormuşuz. Bir an “Artık sızmıycak” deyince inanmıştım ama durmuyor kardeşim. Bakmıyorum bile artık resim neymiş diye. Buraya da sırf haftalık geleneği sürdürmek için ekledim.(Üstteki resim sızan görüntülerden değil, sırf Margot Robbie‘ye aşık olduğum için koydum. 🙂 )

Şimdilik öne çıktığını düşündüğüm haberler bunlar. Comic-Con’a az kaldığını düşünürsek esas bombaların orada patlayacağını, bunların sadece çerezlik haberler olduğunu tahmin etmek zor değil. Kaç senedir bir şekilde Marvel’ın gerisinde kalan DC’nin bu fuarla beraber dengeleri değiştirme olasılığı oldukça yüksek. Her türlü süper kahraman haberleri için Geekyapar’ı takibe devam edin efendim. Esen kalın.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

4 Comments

  1. Justice League : Origin hikayesine giriş yapacaklar bence bu filmde ve gelen kötü düşman da Darkseid olacak. Böylece 2017’deki Justice League filmi çıkınca güzel bir hikaye anlatmak yerine hem origin hikayesiyle zaman kaybetmeyecekler, hem de izleyici ‘lan bu JL ne ara kuruldu’ demeyecek

  2. Aquaman çizgiromandan uzak falan ama harika gözüküyor milletteki şu çizgi romana yakın olsun takıntısını anlamıyorum yakın olması yerine alternatif senaryo karakter görünüşü daha iyi yeni bir şey sonuçta

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.