League of Legends maç yorumlarımıza, Şampiyonluk Ligi ile devam ediyoruz. Türkiye’de 4. hafta bir hayli çekişmeli maçlara sahne oldu, biz de tuttuk, yorumladık!

şampl

1. Atlas – HWA

01 Atlas vs. HWA

Yaz Mevsimi 4. Hafta maçları Atlas ve HWA arasında başladı. Oyunda ilk kanı 6. dakikada, gelen baskınla öldü dediğimiz anda durumu skora dönüştürmeyi seven Rumble aldı. Bunun hemen ardından alt koridora ışınlanan Gnar ve Rek’Sai baskınına Rumble da ışınlanmasıyla cevap verdi ancak, Gnar’ın bu sırada 6. seviye olması Atlas ekibinin yararına oldu ve buradan 2 skor çıkarmayı başardılar. Oyun boyunca Atlas ekibinden üst ve alt koridorlara oldukça fazla baskı yapıldığını gördük. Bununla birlikte Rek’Sai karşı ormanı temizleme konusunda da oldukça başarılıydı. Dakika 20’de ejderha civarında çıkan savaşta 4 kişiye tutan Mega Gnar ultisi, neredeyse katliama kadar gidecekti.

Fakat HWA ekibinin kulesi sayesinde Atlas buradan 3 skor ve ejderha, HWA ise 2 skor çıkarmayı başardı. Dakika 26’da  kendi ormanlarını temizleyen Atlas ile savaşmak isteyen HWA Sivir ultisi ile güzel bir giriş yaptı fakat Annie ultisi başarısız olunca bu savaşta yüksek hasar alan HWA oldu ve Rumble skorunu Atlas ekibine verdiler. Hemen ardından barona yönelen Atlas’ı HWA takip etti fakat üçlü çalıda karşı takıma yakalanan Gragas ve Annie düşerken, Rumble da baronu çalma girişiminde bulunup başarısız oldu. Tüm bunların ardından olay mahalline kafa atan Kassadin ile birlikte Atlas ekibi 4 skor ve 1 baronla skor farkını ikiye katladı. Baron güçlendirmesini rahatça iki inhibitör açmak için kullanan Atlas, üst koridor kulesinin altında çıkan savaşta da 3 skor almayı başardı. Oyun boyu ormanı domine edip baskınlardan üstün çıktan Atlas, oyunu galibiyetle sonlandıran taraf oldu.

Atlas: Gnar, Rek’Sai, Azir, Lucian, Alistar

HWA: Rumble, Gragas, Kassadin, Sivir, Annie

Skor: A 18 – 6 HWA

 

2. Team Turquality – Dark Passage

02 Turq vs. DP

Günün ikinci maçında ilk kan altıncı dakikada geldi. Urgot’u kendi kulesinin altına atan Alistar ve Gragas baskını yardımıyla skoru almayı başaran Vayne oldu. Hemen ardınan ilk ejderha da TT ekibine gitti. Dakika 9’da Rek’Sai ve Yasuo kombosundan kaçmayı başaran Gnar ve Yasuo’yu, ultisiyle harika bir şekilde kule altına fırlatarak outplay eden bir Gragas izledik. Bunun hemen ardından yukarı bir baskın daha deneyen Rek’Sai, bir karşı baskınla daha karşılaştı ve Mega Gnar ultisi sayesinde TT burada iki skor daha çıkardı. Rawbin yerinde kararları ve zamanlamalarıyla oyunun gidişatına yön veren isim oldu diyebiliriz.

Dakika 15 civarı alt koridora yaptığı baskınla 2 skor daha aldıran Gragas, bu defa orta koridora bir baskın gerçekleştirdi fakat bunu gören DP ekibi ejderhayla yanıt vermeyi tercih etti ve ilk ejderhalarını almış oldular. Dakika 25’de üst koridor kulesini almak isteyen TT’yi geri püskürtmek için kayacıllardan giriş yapan Rek’Sai ve yardıma giden Nautilus TT ekibine yakalanarak 2 skor verdi. Ardından kule altında Yasuo’yu alıp, diğer iki oyuncuyu da kule altından Azir ultisiyle uzaklaştıran TT sadece Vayne skorunu verip katliam alarak kuleyi düşürmeyi başardı. Oyunun 28. dakikasında orta koridorda yakalanan Urgot ve Rek’Sai’yi düşürmeyi başaran TT baronu da rahatlıkla aldı. Baron güçlendirmesiyle birlikte alt koridor kulesini düşürmek için yönelen TT agresif bir Alistar ultisiyle içeri girdi fakat buna hemen Yasuo ultisiyle cevap geldi. Azir ultisiyle Yasuo’yu geri iterken TT bu savaştan da katliam yaparak çıkmayı başardı ve oyunu bitiren taraf oldu.

TT: Gnar, Gragas, Azir, Vayne, Alistar

DP: Yasuo, Rek’Sai, Lulu, Urgot, Nautilus

Skor: TT 27 – 4 DP

1 2
Author

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.