Hatırlayacaksınız, uzun süredir Arrow ve Flash ile birlikte ciddi bir momentum kazanan, ardından Gotham ve Constantine ile dallanıp budaklanan DC’nin televizyon macerasına yeni bir bölüm açılacağı biliniyordu: Supergirl. Kal-El’in Kriptonlu kuzeni Kara Zor-El’in hikayelerini anlatacak dizinin CBS’de yayınlanacağı, hem Arrow hem de The Flash’in yazarlığını yapmış Greg Berlanti ile Chuck ve Glee’nin yazar ekiplerinden gelen Ali Adler tarafından yazılacağı söyleniyor; fakat başrolü kimin oynayacağı bilinmiyordu.

Bugün bu eksikliğimizi gidermiş olduk. Variety’de gördüğümüz habere göre, henüz yayınlanma tarihi belli olmayan diziyle aynı adı taşıyan karakteri Melissa Benoist canlandıracak. Kendisinin pek çok irili ufaklı rolü var, fakat muhtemelen onu tanıyorsanız şu sıralar altıncı ve son sezonunu yaşayan müzikal dizi Glee’nin dördüncü ve beşinci sezonlarında canlandırdığı Marley Rose karakterinden biliyorsunuzdur.

melissa-benoist-1359389868

Benoist doğru tercih mi? Dürüst olmak gerekirse şahsen hiçbir fikrim yok. Aranızda Glee izlemiş olanlarınız varsa ve yorumlarda belirtebilir; ben kendisini hiçbir şeyde izlemedim. Geçen sene vizyona giren ve bu seneki Oscar’larda başı çeken adaylardan biri olan Whiplash‘de de bir rolü varmış anladığım kadarıyla, fakat bunlar haricinde kendisinin geniş bir mazisi yok.

Fakat dürüst olmak gerekirse -CBS’de yayınlanacak olmasına rağmen- bu casting tercihi burnuma çok feci The CW kokuları getiriyor. Warner Bros’un kendi sahip olduğu kanalın genel olarak çizgisi belli ve bununla ilgili daha önce sizlerle konuşmuştuk zaten. Smallville’den beri az çok yaş kitlesi belirli işler yapıyorlar, oyuncularını da buna göre seçiyorlar. Benoist muhakkak yeteneklidir, fakat geçmişine ve yaşına bakıldığında dizinin hedef kitle olarak Arrow ve Flash’ten çok farklılaşmayacağını da net bir şekilde gösteriyor. Hoş, Supergirl’den söz ediyoruz; zaten bir Gotham beklemiyorduk ama yine de biraz can sıkıcı bir durum gibi sanki. Siz ne diyorsunuz? Yorumları alalım!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

9 Comments

 1. dizinin kaliteli olmayacağı ile ilgili içimde kötü bi his var

 2. Berke Kadam Reply

  Flash’ın başrolü Grant Gustin’in de Glee’de rol aldığını belirtmek gerek o zaman

 3. arrow ve flash ile bağlantılı olmasını umuyorum. arrow da yavaş yavaş bir jl toplansın istiyor insan

 4. Berkcan Zülfikar Reply

  Arrow ve Flash gayet de güzel diziler buradaki yazarlar ya çok önyargılı bu konuda, ya da kafaları daha bir başka (anladınız demek istediğimi). Ödül felan da almaya başladılar. Senaryosu da iyi temeller üzerinde gitti hep. Oyuncu seçimleri de doğru yapıldı. Şahsen benim hiç şikayetim yok. İki Nolan serisi, GoT gördük diye bu dizileri basit ve kötü bulmak Geekyapar a göre hoş değil.

  Bu dizide onlara bağlanacakmış diye söylentiler var zaten. Bana sorarsanız gayet uygun bir adım olur. İnsanlar Arrow’un yanında Flash olmaz derken Avengers’ı hayranlıkla izliyorlardı. Sonuç değişmedi, insanlar yine beğendi. Supergirl güzel bir eklenti olur. Teen Titans’ı saymıyorum bile…

  Not: Oyuncu seçimi uygundur benim için..

  • geekyapar yazarlarını bende çok seviyorum ama bazen sapıtıyorlar o kadar çok ayrıntı ve detaya giriyorlarki sanki cidden kötülemek istiyorlar bunu bilemeyiz onlara kalmış neyse sana katılıyorum oyuncu secımı ıyı yalnız bi green lantern dizi de olsa tam justice league tv evrenı gorucez bakalım ne kadar cok karakterımız olursa o kadar iyi

   • yazarların açık bir şekilde marvelci olduğunu düşünüyorum Arrow ve Flash ile hiç ilgilenmeyip agent carter ve agent of shield ile yoğun bir şekilde ilgilenmeleri bende bu kanıyı uyandırdı.

  • adamların yaptığı şey kötülemek ya da önyargı değil AMA gotham da flash de aslında gotham’In sahip olduğu o karaalık havayı da vermiyor adult öğelere de hiç yer vermiyor ki dc’nin çizgi romanlarında o adult ögeler marvel’ınkine kıyasla çok daha bol. Bu tip şeylere yer vermemelerinin sebebi de aslında seçtikleri hedef kitle, daha genç, daha çocuksu bir kitleye hitap etmek istiyorlar ve ediyorlar da, başarısızılık olarak değerlendirmek bence yaalış olur ancak çoğu dc hayranının gotham ya da flash’le tatmin olacağını da zannetmiyorum çünkü kendimi örnek gösterecek olursam benim gotham’dan daha farklı beklentilerim vardı, belki bir nolan filmi havası beklemiyordum ama bu kadar da basit mi desem ne desem bilemedim bir gotham beklemiyordum ya da ergen kız dizisi glee’de oynayan yakışıklı aktörleri getirip yine kendine ergen bir kitle oluşturan flashtense daha farklı bir flash beklerdim. Yazarların önyargısının ve yorumlarının da benimkilerle aynı sebeplerden olduğuna inanıyorum

 5. Tutku Tuzlu Reply

  Dizinin Flash ve Arrow’a bağlanma konusunda dizi ekibinin çok motive olduğu ama her ne kadar iki kanal da birbirine bi şekilde bağlı olsa da (CBS, the CW’nin oc-owner’ı gibi bişey anladığım kadarıyla) CBS’in çok katı olduğu ve en azından bir süre (Ratinglerin durumuna göre belli ki) diziyi tümüyle kendi kanallarına saklayacakları söyleniyor. Ama yine de olasılık Gotham’dan daha yüksek tabi.

  Diziyle ilgili genel olarak yaklaşımın da “Batman yapamıyorsak Arrow’u Batman’leştiririz” örneğinde olduğu gibi “Superman yapamıyorsak Supergirl’lü Superman’leştiririz” şeklinde olduğu izlenimini edindim. Özellikle karakterler arasında James Olsen (Jimmy değil) ve Alexanderia Luthor gibi karakterlerin olması da bu kanıyı güçlendiriyor. Ama esas tehdit J.H.’nin dediği gibi ortaya “light” bir dizinin çıkma olasılığı. Bu yürek Smallville gibi bir ergen işi daha kaldıramaz.

  Oyuncu seçimiyle ilgili de, Glee izlemedim bilmiyorum ama castingde ismi geçen Gemma Atkinson (Red Alert 3’te Lt. Eva’yı oynayan ablamız kendisi) olsaydı daha güzel olurdu sanki. Ama bu, şu anki tercih yanlış demek değil. Benim kişisel arzumdu kendisi.. 🙂

 6. Mehmet Çalışkan Reply

  Green Lantern filmini de Arrow/Flash ekibinden Berlanti ve Guggenheim’ın yaptığı, Green Lantern’ın hem Green Arrow’un hem Flash’in kankası olduğu ve Flash’de Ferris Air’in görüldüğü düşünülürse ben dizi evrenine Hal Jordan’ın da geleceğini düşünüyorum.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.