Marvel, Disney Plus ile iş birliği yapmaya başladığından beri neredeyse her gün bir Marvel haberi duyar olduk. Diziler, oyuncu seçimleri, filmler, teoriler derken Marvel Cinematic Universe son zamanlarda en fazla konuştuğumuz şeylerden biri hâline geldi. Öte taraftan Disney Plus ve Marvel’ın ortak yaptığı diziler, ne yazık ki ilk günkü heyecanını koruyamadı. WandaVision ile başlayan ve çok büyük olaylara bağlanacağını düşündüğümüz bu diziler giderek kendi içerisindeki küçük hikâyeleri anlatan yapımlara dönüştü. Ve ne yalan söyleyeyim kaliteleri de bir miktar düşmeye başladı. Bunun en büyük örneğini son olarak Moon Knight’ta gördük. Şimdi de She-Hulk dizisinden gelen fragman, bizi bir kez daha Disney Plus-Marvel dizileri hakkında endişe etmemize sebep oldu. Bana inanmıyorsanız gelin, She-Hulk fragmanına hep birlikte göz atalım.

Fragmanı izleyen hemen hemen herkesin en çok dikkatini çeken şey tabii ki özel efektler, daha doğrusu özel efektlerin kötülüğü… Jennifer Walters’ın, She-Hulk olarak toplum içerisinde gezdiği ya da günlük kıyafetler giydiği görüntüler çok ucuz bir şarkı klibinden alınmış gibi. Gördüğümüz görüntülerin, yayınlanan ilk resmi fragmandan olmadığını bilsem “Belki düzeltirler” diyeceğim fakat ne yazık ki çok umutlanmamız bizim için daha iyi olacak gibi gözüküyor. Yine de insan “Umarım dizinin tamamında böyle değildir” diye ümit etmeden duramıyor. Zira gerçekten çok kötü yahu!

Özel efektlerin kötülüğünü bir yana bırakıp, fragmandan bahsedecek olursak dizimiz bize She-Hulk’un orijin hikâyesini anlatacak, bunun yanı sıra bir de The Incredible Hulk filminde tanıştığımız Tim Roth ve onun Abomination’ını bu dizide yeniden izleme fırsatı bulacağız. MCU’nun ilk filmi olarak sayılan bu filmin, tamı tamına on dört yıl sonra yeniden evrene geri dönmesini büyük bir merakla bekliyorum. Ayrıca Abomination’ın, Shang-Chi filmindeki ring arkadaşı olarak gördüğümüz Wong’un bu dizide gözüküp gözükmeyeceği merak ettiğim bir diğer detay.

Benim fragmanla ilgili duygularım az çok böyle. Siz ne hissediyorsunuz She-Hulk dizisinden gelen ilk fragman hakkında sevgili geekler? Sizce de özel efektler gerçekten söylediğimiz kadar kötü mü? Yoksa biz mi biraz abartıyoruz? She-Hulk dizisinden beklentileriniz neler, Moon Knight gibi hayal kırıklığı olacak mı? Bunların hepsini yorumlara bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

5 Comments

    • M. Halit Koçak Reply

      Senle artık hiç uyuşmuyoruz zaten Furkan. Sen Multiverse of Madness’ı savundun!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.