Bundan iki sene önce düzenlenen DC Fandome etkinliğinin duyuruları arasında bizi mutlu eden birçok şey vardı. Bunlar arasında film, dizi, oyun haberleri gırla olsa da dikkatimi çeken birkaç şey oldu elbet. Uzun süredir Batman oyunu açlığı çeken geek bünyelere ilaç gibi gelecek olan Gotham Knights ve Suicide Squad: Kill the Justice League oyunları kişisel listeme girmişti örneğin. Arkasındaki yapımcıdan dolayı asıl heyecanlandıran SS olsa da GK da yine güzel bir oynanış videosu ile karşımıza çıkmıştı. Hatırlarsanız bu ilk videoda Batgirl ve Robin co-op iş birliği görmüş ve ikiliyi Mr. Freeze ile olan boss kapışmasında bırakmıştık. Bu videonun üzerinden tam iki sene geçti, oyun geçen sene çıkması planlanırken bu yılın sonbaharına kadar ertelendi. Yakın zaman oyuna dair söylenti haberleri çıkmışken tam üstüne yeni oynanış videosu duyurusu yapıldı ve biz de oyunun son halini görmüş olduk.

Bu oynanış videosunda dört karakterden diğer ikisi olan Nightwing ve Red Hood’u görüyoruz. Ana görev, ara sahne, mini boss, arayüz ekranı, farklı kostümler, yetenekler, seyahat etme mekanikleri gibi bir sürü detayın bulunduğu videoya dair hislerim, kocaman bir hayal kırıklığı. İlk videoyu izlerken hissettiğim hevesin kırıntısı bile kalmadı bu video sebebiyle. Dövüş mekanikleri zevkli durmuyor ve bundan tam yedi yıl önce çıkmış Batman: Arkham Knight’tan fersah fersah geride. Baykuşlar Divanı ilginç bir konu olsa da bu oyunla harcanacak gibi duruyor. Red Hood’un hem oynanışı berbat hem de mistik zıplayışı komedi. Ara sahne hiç özel gelmedi. Bunlar ve bir sürü daha olumsuz durum var yani. Hele o menüler nedir yahu? Hayatımda gördüğüm en çirkin tasarımlardan biri herhalde. Anlayacağınız herifler bu oynanışı hiç vermeyip oyunun çıkışına kadar sessiz kalsalar bile daha iyi pazarlama yapmış olurlardı. Artık oynamasam bile bir şey kaybetmem moduna geçmiş durumdayım ve internetin geneli de benim gibi düşünüyor okuduğum kadarıyla. Son olarak, oyunun PS4/XB1 sürümlerinin iptal edildiğini aktarayım.

Aynı hayal kırıklığını yaşadınız mı? Batman cidden ölmüş müdür? Sizce en azından hikâye ile kurtarır mı? Oyunu oynayacak olursanız kimi seçeceksiniz? Aradan geçen yıllara rağmen dört Arkham oyununun yanına bile yaklaşamadığı görülen bir oyun yapabilmek nasıl bir yeteneksizliktir? Düşüncelerinizi başka bir üye ile co-op yaparak bize ortak şekilde aktarın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.