Steven Moffat ve Mark Gatiss’in dünya çapında fenomen olan dizisi Sherlock’u sevmek, adeta arada uzun mesafenin olduğu bir ilişki yaşamak gibi. Beraber olduğunuz anlar çok güzeller, tadına doyamıyorsunuz ama sonlara doğru bir sonraki görüşmeniz için çok uzun süre beklemek zorunda kalacağınızı bilmek resmen can sıkıyor, kalp kırıyor. Havalı dedektifin en son bölümünün üzerinden beş buçuk ay geçti ve biz bu beş buçuk ayda Moffat, Gatiss, Cumberbatch ya da Freeman’ın ağzından bir bilgi bekledik bir sonraki sezonun ne zaman geleceğine dair. O bilgi en sonunda geldi ama, kendinizi hazırlayın, pek sevindirici nitelikte değil. Hatta uyaralım, gönlünüzde Sherlock için ayrı bir taht kurduysanız, baya üzüleceksiniz. Dizinin en son yayınlanan bölümü His Last Vow’un Noel döneminde geçmesi ve sağlam bir “cliffhanger” ile, yani hikayeyi yarıda keserek bitmesi pek çok kişi tarafından “bir sonraki bölüm bir Noel özel bölümü olacak” izlenimi yaratmıştı. Hatta yapımcılardan gelen yorumlar ve ilk duyumlar bu Noel özel bölümünü 2014’ün Aralık ayına yerleştiriyordu. Ne de olsa İngiliz televizyonlarında ünlü dizilerin Noel özel bölümleriyle geri dönüş yapmaları yeni bir şey değildi, Doctor Who bunu yıllardır yapıyordu… Sherlock_Holmes_tra_481689a Fakat geçtiğimiz günlerde Martin Freeman’ın The Telegraph’e verdiği, bizim de Bleeding Cool’da gördüğümüz röpörtaj kötü haberin üstünü çizdi: Evet, bir Noel özel bölümü geliyor, ama 2014 Noel’inde değil, 2015 Noel’inde. Dizide Doktor Watson’ı oynayan Martin Freeman’ın beyanı şu şekilde:

“Sanırım önümüzdeki bölüm bir sonraki Noel’de gelecek. Bir Noel özel bölümü. Anladığım kadarıyla durum bu.”

Freeman’ın sözleri pek şüpheye yer bırakır cinsten değil. Yani en azından hiçbir şey değilse bile bir sonraki Sherlock bölümünün ne zaman yayınlanacağını biliyoruz. Kötü haber ise şu, kuvvetle muhtemel bu Noel özel bölümü, tek başına yayınlanacak ve onu bir buçuk sene bekledikten sonra, bir sonraki bölümü de en iyi ihtimalle bir o kadar süre daha bekleyeceğiz… Ne diyelim Sherlock, ömrümüzü kuruttun hasretinle. Sevindirip sevindirip yıkıyorsun bizi be!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.