Takip etmişsinizdir, Amerika’da geçtiğimiz günlerde resmen görev teslimi yaşandı ve Barack Obama, Beyaz Saray’ın anahtarlarını Donald Trump’a teslim etti. Bundan sonraki dört yıl boyunca Amerika’nın yürütme kanadı Trump ve kabinesinden sorulacak. Bu durumla ilgili Amerikalıların rahatsızlığı zaten objektif bir gerçek. Sayısal olarak Hillary Clinton’ın oyları daha fazlaydı, ancak Amerikan seçim sisteminin nüfus ağırlıklı sistemi yüzünden Trump seçildi zira, yani Amerika gerçekten Trump’ı seçmedi.

Beraberinde protestolar da geldi zaten. Amerika’nın dört bir yanında kadınlar milyonlarcasıyla sokağa dökülüp, yürüyüşler düzenlediler. Pek çok müzisyen özel albümler ve konserler yapacaklarını açıkladı. Küçük örgütler kuruldu, var olan ve Trump’ın tehdit ettiği organizasyonlar için destek şemaları çıkartıldı. Her telden bir aksiyon planı, bir çözüm planı var yani Amerikan halkının şu an. E Shia LeBouf’ın olmasın mı?

LaBeouf Trump Protest

Daha önce kafasına “Ben Bir Ünlü Değilim Artık” yazan bir kese kağıdı geçirerek ödül törenlerine katılan, internetten koordinasyon ata ata tüm ülkeyi otostopla geçen, yeşil ekran önünde çektiği motivasyon videosu internete mal olmuş Shia LeBeouf, protesto işini de ilginç ele aldı. LeBeouf, New York’taki Museum of Moving Images’ın önünden, Trump’ı protesto amaçlı olarak 4 yıl boyunca canlı yayın yapacak.

Canlı yayında LaBeouf bizzat bulunmayacak elbette. Kamera müzenin önünde, üzerinde “Bizi bölemeyecek” yazan bir duvarı çekecek. İnsanlar gelip bu duvarın önünde konuşabilecekler, şarkı çalabilecekler, mizansen sergileyebilecekler… 4 yıl boyunca da canlı yayın yapılacak. En azından plan bu. Tabii ki vandallığından, hafıza meselesine kadar ortada türlü türlü problem var. Ancak, hırsıyla etkileyici bir proje. Nereye gider, merakla takipteyiz. Siz de izlemek isterseniz, linki şurada. Tepeleme!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.