Romantik komedi filmleriniz ile aranız nasıl bilmiyorum. Aşağı yukarı bir tahmin yürüterek hepimizin bu türü sevdiğini ama genel olarak en sevdiğimiz türler listesinde çok da yukarı sıralarda yer almadığını varsayıyorum. Bana göre romantik komedi demek, soğuk bir kış gecesinde yorganı kafaya çekerek izlediğim eğlenceli bir etkinlik demek. Kulağa biraz depresif geldiğini biliyorum ama kesinlikle öyle değil. Uzun lafın kısası romantik komedi filmlerini seviyorum. Bugün burada toplanmamızın sebebi ise birbirini tanımayan iki yabancının evliliğine şahitlik edecek olmamız. Karşınızda Jennifer Lopez ve Owen Wilson‘ın başrollerinde oynayacağı Marry Me filminin ilk fragmanı!

Jennifer Lopez’in portrelemekte pek zorlanmayacağını düşündüğümüz Kat Valdez isimli bir pop starı canlandıracağı Marry Me, tüm romantik komedilerde olduğu gibi aşk, ihanet ve bir takım tatlı başlangıç hikâyelerini içinde barındırıyor. Kat Valdez’in, hem şarkılarını hem de hayatını paylaştığı Bastian isimli bir başka pop starıyla beraber seslendirdikleri Marry Me şarkısının turnesi sırasında, seyircilerin gözleri önünde evlenme planları, Bastian’ın kendisini aldatmasıyla son saniyede iptal oluyor. Kat Valdez de hiçbir şeyden haberi olmayan, Owen Wilson’ın canlandırdığı, matematik öğretmeni Charlie Gilbert’ı sahneye çağırıyor ve onunla evleniyor. Böylece bu iki farklı dünyanın insanı bir mucize eseri bir araya geliyor.

Açıkçası ben oldukça keyif aldım ya fragmanı izlerken. Yani ortalama bir romantik komedi filmi gibi duruyor ve bu da benim için oldukça yeterli gibi. Bir de projenin içerisinde Jennifer Lopez ve Maluma’nın olması, filmin müziklerinin de birçok romantik komediden çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Hem Owen Wilson hem de Jennifer Lopez, çok tatlı durmuşlar. Kısacası güzel gözüküyor ya. Sinemaya götürmez bizi belki ama çıkınca yine soğuk bir akşam, kalbimizi ısıtacak keyifli bir izleme deneyimi sunar. Bu da bize yeter sanırım.

Önümüzdeki 14 Şubat sevgililer gününde vizyona girecek “Marry Me” filmi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce sinemada izlenebilir mi? Yoksa çıktıktan iki yıl sonra denk gelip izler miyiz? Yorumlara gelin de biraz romantik komedi türünden konuşalım.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.