Halo markası şimdilerde size ne ifade ediyor bilmiyorum. Ama çıktığı yıllarda Halo demek mucize demekti, konsolda FPS oyunu oynamanın mümkün olduğuna inanmak demekti, bir devrim demekti sizin anlayacağınız. Tam olarak bu yüzden de önce Xbox sonra Playstation ve son olarak da bütün video oyunu severlerin kalbinde ayrı bir yer tuttu Halo serisi. Tabii böylesine büyük bir serinin bir gün dizi ya da film olarak uyarlanmaması imkânsıza yakındı. Bugün ise artık o uyarlamanın kendisi ile karşı karşıyayız. İşte Halo dizisinden ilk teaser!

26. Yüzyılda, Dünya’yı yok etmek için bir araya gelen Covenant’lara karşı insanoğlunun tek umudu ve yeryüzünün en büyük savaşçısı Master Chief’in hikâyesine odaklanacak Halo dizisi, söylenenlere göre orijinal seriye “saygı” gösterecekmiş. Canon evrenden sayılan oyunlar, çizgi romanlar, kitaplar ve bu live-action uyarlamadan önceki Halo serileri, dizinin hikâyesinin içerisinde yer alacakmış. Sağda solda gönderme yakalamalı, uzun bir serüven olacak anlayacağınız.

Steven Spielberg’in yapımcılığını üstlendiği ve Pablo Schreiber‘ın başrolünde oynayacağı 10 bölümlük dizimiz genel olarak Master Chief’in etrafında, genetik olarak değiştirilerek süper-asker yapılan Spartalılar’ın çevrelerindeki savaşın yanı sıra kendi iç dünyalarındaki savaşı da konu alacak. Spartalılar bir yandan kendilerini neyin insan yaptığını sorgularken bir yandan da bu özelliklerine sıkı sıkıya sarılmalarını izleyeceğiz bol bol.

Hiçbir zaman konsol alacak kadar para biriktirememiş biri olarak Halo serisi ile yeni yeni tanışıyorum. Hatta şimdilerde Halo Infinite’in Steam’e gelmesiyle birlikte başlayan Halo rüzgârı sayesinde, benim gibi birçok oyuncunun bu efsane seriyle tanışmaya başladığını varsayıyorum. Bu yüzden diziden gelen ilk teaser zamanlamasın, oldukça iyi bir şekilde seçildiğini söylemem gerekiyor. Şimdi eski, yeni tüm Halo oyuncular bu diziyi beklemeye başlayacak. Bir de güzel olursa belki o eski Halo günlerini biz de yakalar ve her gün Halo konuşmaya başlarız.

2022 yılında Paramount+’da yayınlanması planlanan Halo dizisini siz nasıl buldunuz sevgili geekler? Diziyi beklemeye yetecek kadar Halo hayranı mısınız yoksa bu haber sayesinde mi tanıdınız Master Chief’i? Yorumlara yazın da Halo geekleri bir kendini belli etsin.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.