Yazan: Ekrem Poyraz

Ölümler filmlerin her zaman en heyecanlı, hüzünlü, can alıcı sahneleri olmuştur.  Bazen sevdiğiniz karakterin ölümüne ağlar, bazen bir kötü karakterin ölümüne seviniriz. Ancak sinema tarihinde öyle ölümler vardı ki  “Ya arkadaşım böyle ölüm mü olur çok rahat kurtulurdu o.”  ya da “Bu mudur hayran olduğm adamın ölümü? ” dedik. Bu tip ölümler filmi izlerken hep kafamızın bir köşesini kurcaladı ve bize acı verdi. İşte onlardan bazıları:

 

Bill Murray, Zombieland

zombieland-bill-murray

Zombi kıyametleriyle dalga geçen filmler arasında benim en beğendiğin buydu. Hatta Bill Murray çıkınca falan çok hoşuma gitmişti, ki çok severim kendisini. Ancak dışarısı zombi kaynarken, kendisini daha tanıtmadığı insanlara zombi makyajı yapıp korkutarak şaka yapıyor abi adam. Hem de adamın silah taşıdığını bile bile. Bill Murray’de şaka mı kalmadı arkadaşım ya.

 

Professor X, X-Men: The Last Stand

Professor X Wolverine 3

Jean Grey’in kendi mutant güçleri tarafından ele geçirilmesi sonucu, sevdiği adamı bile rahatça öldüren bir canavara dönüşmüştü. Professor X aklına bile giremediği kızın önüne tekerlekli sandalyeli ve yanında başka mutant olmadan çıkıp bu işi medeni insanlar gibi konuşarak halletmek istemişti. Ya senin zaten tek yaptığın akıl kontrolü, madem olmuyor; ya kaç ya savaş diğer mutantlarla birlikte. Ya da bırak o cesareti Wolverine göstersin.

 

Boba Fett, Return of the Jedi

Boba Fett 1

O ki galaksinin en iyi paralı askerlerinden biri. O ki sadece 3 replikle milyonları kendine hayran bıraktıran, Jabba the Hutt’ın sağ kolu.  Ancak aynı zamanda yarım metre arkasına bakmayı akıl edemeyip, Han Solo’nun yanlışlıkla kendisine çarpması sonucu zavallıca can vermiş kişi. Efsane üçlemeye tabii ki lafımız yok ama Boba Fett için de daha şanlı ve mantıklı bir ölüm izlemek hepimizi daha çok tatmin ederdi.

1 2
Author

Geekyapar okurları Yazı Çağrısı altında toplaşıyor, belirlenen konularda kalem coşturuyor. Sen de parçası olmak istiyorsan, duyuruları takip et!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.