Marvel Studios’un yıllar içerisinde elde ettiği başarı ile beraber gittikçe daha da cesur davrandığı ve elindeki artık B seviyesinde bile denilemeyecek C, D, E seviyelerindeki popülerliğe sahip karakterleri bir bir parlattığı, yıllardır zaman zaman dile getirilen bir gerçek. Bunu birinci fazdan sonra çıkardıkları Guardians of the Galaxy ile gösterdiler ilk başta, sonra ikinci fazın sonunda Ant-Man’i getirdiler önümüze. Üçüncü fazda Doctor Strange ve Captain Marvel gibi görece Iron Man, Captain America karakterlerinin zamanında sahip olduğu B seviyesine tekrar dönüş yapmış gibi dursalar da bu sene başlayan dördüncü fazın ikinci filmi Shang Chi and the Legends of the Ten Rings ile yine çok da popüler olmayan bir karakteri, popüler kültüre başarıyla tanıttılar.

Önümüzdeki ayın başında ise şimdiye kadarki belki de en riskli ve en az bilinen serilerinden biri olan Eternals ile bunu başarmayı deneyecekler. Ben dâhil birçok Marvel hayranı için bile orada burada duydukları bir isimden ötesi olmayan ve oldukça arka planda kalmış serilerden biri olan Eternals’ı izlememize sadece bir ay kaldı. Filme dair öğrendiğimiz yeni bir bilgi de hikâyenin işlenişi konusunda olumlu hisler uyandırıyor. Eternals hikâyesini, iki farklı zaman çizgisinde işleyecek.

Disney’in basına gönderdiği yeni sinopsis şöyle: Hikâye, iki zaman çizgisinde gerçekleşiyor. Bir hikâye örgüsü, korkutucu bir ekip ve birbirine bağlı bir aile oldukları geçmişte geçiyor. İkinci hikâye ise ekibin dağıldığı ve birbirinden ayrı düştüğü, insanların arasında yaşamaktan memnun oldukları, göz önünde saklandıkları günümüzde geçiyor. İnsanlığın varoluşunu bir kez daha tehdit eden genel Deviant tehlikesi, Eternals’ın farklılıklarını bir kenara koymasını ve yeniden bir araya gelmesini gerektiriyor.

Bu film için çok heyecanlı değilim fakat iyi olursa da yeni bir ekip kazanmış olacak MCU. Kafamızda da sorular var bir yandan. Eternals ekibinin hikâyesi, çizgi romanlarda olduğu gibi sunulursa işler buradan nereye bağlanır? Bunca yıldır suya sabuna dokunmadan yaşayıp da şimdi yeniden aktifleşmelerinin açıklamasını yiyecek miyiz? Yönetmen Chloe Zao böyle kalabalık bir ekibin her bir üyesini tatmin edici şekilde gösterebilecek mi? Celestialler ne kadar görünecek?

Kevin Feige’nin belki de şu ana kadar ki en riskli kararı olan ve aldığı ertelemeler sebebiyle bir türlü izleyemediğimiz Eternals hakkında siz ne diyorsunuz? Şimdiden bir favori karakter belirlediniz mi? Kostümlerin, çizgi romanlardaki Kirby dizaynlarına kıyasla aşırı basit kaldığına katılıyor musunuz? Bu ve daha fazlası için bizleri izleyin, okuyun ama arada da bir zahmet harekete geçip kendi fikirlerinizi paylaşın. Sadece pasif kalmayın, Eternals’ın aksine.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.