Romantik komedilerle ilgili bir sevgi / nefret ilişkim var. Bunun gerçekten günümüz romantik komedileriyle bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Hafızamı zorladığımda son beş – altı sene içerisinde izlediğim büyük bütçeli bir romantik komedi bulmakta zorlanıyorum, fakat buna rağmen 90’larda mantar gibi beyaz perdeler arasında türeyen Meg Ryan filmleri öyle bir mühür koymuş ki zihnime, tüm romantik komedileri otomatikman formülle üretilmiş, ruhsuz ve paragöz şeyler olarak düşünüyorum.,Sleeping with Other People 1

Halbuki durum öyle değil. (500) Days of SummerForgetting Sarah MarshallThe F WordDon Jon gibi yakın zaman filmleri hakikaten zekice yazılmış, ustaca yönetilmiş ve başarıyla sergilenmiş işler. Her sene de aralarına yeni şeyler katılıyor. O yüzden, müsaadeniz varsa şu Sleeping with Other People fragmanının huzurunda artık bu algımı kırdığımı beyan etmek istiyorum. Hepsi değil ama, yaşasın bağzı romantik komediler!

Bu düşünceye gelmemde Sleeping with Other People’ın etkisi büyük elbette. Başrollerinde geçtiğimiz senelerde We’re the Millers ile gözüme tekrar girmiş Jason Sudeikis, Community sonrası internetin sevgilisi hâline gelen Alison Brie, Orange is the New Black sağ olsun ikinci bir rüzgarı arkasına alan Natasha Lyonne ve Adam Brody ile Amanda Peet gibi isimlerin bulunduğu filmin fragmanı baya şirin, baya keyifli ve her şeyden önemlisi altında ilginç bir filmin yattığını gösteriyor.

Eyvallah, insan fragmanı izleyince “sonunda kavuşacaklar, nedir yani?” diyor, ama neticede süper kahraman filmlerinin her biri için de “sonunda iyiler kazanacak, nedir yani?” demek mümkün olduğu için, biz bu yolun bir yolcusu olarak daha ziyade gidişata bakmayı tercih ediyoruz. İlişkilerinde sadık kalmakta zorlanan iki eski tanıdığın birbirleriyle olan ilişkileri, aşk ve seksin bağlantısıyla ilgili düşündürücü şeyler söyleyecekmiş gibi duruyor. Tabii erken konuşuyor da olabiliriz. Film 11 Eylül’de Amerika’da vizyona girecek. Bizim buralara gelmesi şüpheli, ama dijitale muhtemelen erken düşecektir. Bakalım, merakla bekliyoruz. Buyurun, fragmanını izleyin, siz de merakla bekleyin!

https://youtu.be/bMft3Vx9MTE

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.