Snoop Dogg

Snoop Dogg, çıkış albümü olan Doggystyle’ın 20. yaşını sample’larını yayınladığı bir Mixtape ile kutluyor. Günümüzdeki konserlerinde dahi mutlaka setlist’ine eklediği Gin and Juice, Murder Was the Case, Who Am I (What’s My Name)?, Ain’t No Fun gibi efsanevi single’ları ile Doggystyle hala güncelliğini koruyor. Old school gangsta rap’in yaşayan öncülerinden Snoop Dogg için de 20. yılı hem hüzünlü hem de mutluluk verici olsa gerek.

Yarattığı ikinci alter ego’su Snoop Lion ile çizdiği çizgi hayranları tarafından kimi zaman sevilmese ve tepki gösterse de Doggystyle’a olumsuz eleştiri olarak söylenebilecek çok bir şey yok. Keza kendisi de aradan geçen 20 yılı keyif ile anıyor. 2012’deki Coachella  Festivalinde Tupac’i diriltip birlikte sahne aldığı performansında da kendisiyle 20 yıldır birlikte olan dinleyicilerine olan sevgisini dile getirmişti.

Prodüksiyon, kitap, klip, film gibi eğlence unsuruna ait yayınlarını yürüttüğü Snoopadelic ismiyle yayınlanan bu mixtape bizi 20 sene geriye götürürken farklı bir açı ile o günleri yaşatıyor.

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/121318961″ width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /]

 

Author

"Serim olmak kolay değil." diyerek distopik bir çerçeve çizmeye yeltensem de insan göründüğünden öte bir canlı değil. Hayatın sadeliği ise mutluluktan ibaret. Veyahut tam tersi. Twitter: @mert_serim

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.