Geçtiğimiz senenin sonlarına doğru, 2013‘te çıkan ve bizim bu taraflarda çok sevdiğimiz Snowpiercer‘ın dizisinin çekileceği açıklanmıştı, anımsayan olacaktır. Aynı adlı Fransız çizgi romanından uyarlanan Bong Joon-ho imzalı film yine Joon-ho’nun süpervizörlüğünde TV’ye aktarılacak, dizinin yürütücülüğünü de Avatar 4′ü de teslim almış olan Josh Friedman yapacaktı.

Uzun süre projeden bir ses seda duymadık. En son aldığımız duyum, filmin bir saatlik pilot bölümünü Doctor Strange’i de çeken Scott Derrickson tarafından yönetileceği yönündeydi. Bir ara da ünlü Broadway oyunu Hamilton‘ın kadrosundan Daveed Diggs‘in kadroda bir düşük sınıf kahramanı canlandıracağını öğrenmiştik birinci elden. Oradan bugüne kadar da bir gelişme olmadı.

Snowpiercer 1

Bugün dizinin ilk yıldızını resmen seçtiğini öğrenmiş olduk. Epey de cüretkar bir rotaya gitmişler ve Jennifer Connelly‘yi “trenin sesi” olarak seçmişler. Üst sınıf vagonlara ait olan bir karakteri canlandıracak Connelly, tepeden bakmacı Tilda Swinton-vari bir fettan karakteri değil, daha ziyade “bunlar ne yapıyor yav” tarzı bir tutum takınmış bir karakteri canlandıracak.

Elbette Connelly pek çoğumuz için bir diziye başlama sebebi olacak kadar klas bir aktris. Kendisini Dark City‘den, Requiem for a Dream’e; A Beautiful Mind‘dan Ang Lee’nin Hulk‘ına kadar pek çok farklı rolde ayıla bayıla izledik bugüne kadar. Televizyona da daha önce hiç uğramamıştı. O yüzden bir heyecan var, ama yine de diziye tamamen ikna olmak için biraz daha teşviğe ihtiyacımız var gibi hissediyoruz. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.