Bizim bir Muhit’imiz var. Çok aramanıza gerek yok, her yazının altında yorumlara baktığınızda giriş yapmak için bir link bulunuyor zaten. Burada insanlar var, muhabbet sohbet ediyorlar, tartışıyorlar, kavga falan ediyorlar. Bizim yazılar da oraya düşüyor. Geçen gün bir “Snyder Batman çeksin istiyor insanlar” diye haber yaptık mesela. Muhit’e düştü. Muhitkârlar baktı. Şöyle bir biçti. Sonra meme‘iyle, gif‘iyle, argümanları ile altını donattılar. Kokmuştur diye düşündük. Mahrum kalmayın istedik. Size de bir tabak getirdik.

 

Her Şey Bir Delinin Kuyuya Taş Atması İle Başladı

GeekMuhit 00

Merhaba! O deli benim.

 

En Günahsızımız Mıydı Bilinmez, İlk Taşı Ubermensch Attı…

GeekMuhit 01

Çünkü Nicolas Cage ile reaksiyon vermek, asla yanlış bir hareket değildir.

 

Huseyin_Altun ve Darkness Hemen Komplo Teorileriyle Girdiler Muhabbete

GeekMuhit 02

Baktık, Muhit’te “Marveltullah Gülen” rumuzu kapılmamış bu arada. Üye olmayı düşünenlere duyurulur.

 

Muhit’in Gedikli Ilımlı DC’si Cizgi_Roman_Sevdalis Yine Ilıman Yaklaştı

GeekMuhit 03

İstikrar önemli neticede.

 

Fakat VivaLaVida‘nın Söyleyecekleri Vardı

GeekMuhit 04

Katılıyoruz. Ve hatta arttırıyoruz. Argo Ben Affleck’in kendi filmiydi. Yazdı, yönetti, oynadı, yapımcısıydı. Bu kadar görevi başarıyla ifa etti, çünkü projeyi sahiplenmişti. Üstelik mesele kendisinin başlatmış olması falan da değildi. Argo Terrio‘nun kendi kendine, Wired’ın konuyu ele alan makalesinden okuyup yazdığı bir senaryoydu. Grant Heslov ve George Clooney’nin stüdyosu prodüksiyonu üstlendi. Affleck’i sonradan dahil ettiler. Ama her köşesini benimsedi ve her şeyini üstlendi adam. The Batman’de yapmamış olması, bir inanç kaybı göstergesi -ki zaten hem yazı, hem de VivaLaVida bunu diyor.

 

spoileralert ve Cizgi_Roman_Sevdalis Maddelerle Konuşmaya Başladılar

GeekMuhit 05

3. madde bu arada, Mert’in baya gözüpek bir insan olduğunu ispatlıyor. Kafa bir tutam karışmış ama. Sanıyoruz “Nolan çizgi romanlardaki süper kahraman havasını verme konusunda iyi değil” denecekken, tarihin en iyi süper kahraman filmini çeken yönetmene berbat süper kahraman filmi yönetiyor deniverilmiş. Bu frittatasıyla meşhur bir aşçıya sucuklu yumurta yapamıyor diye yeteneksiz demek gibi bir şey.

 

Ama VivaLaVida‘nın Hâlâ Diyecekleri Var

GeekMuhit 06

Bir forumun en güzel frikiği, tartışırken alt alta dizilen alıntı dağlarıdır. Bu cümleyi de yazın bir yere, atasözü gibi anıt gibi bir şey oldu.

 

Ancak Sonra, Birden Taylor Swift Dahil Oldu İşin İçine…

GeekMuhit 07

Münferit bir girişim olsa, gülüp geçeceğiz. Ancak sayfalarca devam ediyor…

 

Hayır, VivaLaVida Israrlı, O Tartışma Geri Rayına Girecek!

GeekMuhit 08

Bu arada, buna da katılıyorum. Hatta zaten ben de öyle bir şeyler demiştim vaktinde.

Cizgi_Roman_Sevdalis Tartışmanın Sükünet Seviyesinden Rahatsız Olmuş Olacak Ki, Ses Bombasıyla Girmiş Konuya

GeekMuhit 09

Nolan’ın Batman yorumunu sadece The Dark Knight / Rises’a dayanarak oluşturan insanlar gördükçe, onulmaz bir Batman Begins hayranı olarak çok üzülüyorum. Zack Snyder ise Superman’i anlamaktan en uzak kişi. Ve bu meramımın bir daha altını çizmek istiyorum, Superman’i anlamayan hiç kimse DC evrenini anlayamaz. Ona da benzer bir şeyler söyledim vaktinde.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.