Çok hataları oldu, çok yanlışlar yaptılar… Son birkaç yılda önümüze sunulanlarla eski ihtişamına yaklaşılabilir sandılar, ama yanıldılar. Disney ve Lucasfilm’in beraberliğinde iyice hayran-ağlatan kıvama gelen Star Wars külliyatı, artık umutları filizlendirmek yerine yerin yedi kat dibine gömülmeye kararlı gibi.

Yeni üçlemenin filmlerine oranla çok daha izlenilebilir ve eğlenceli olan Solo: A Star Wars Story, gişede yaşadığı hayal kırıklığı sebebiyle birçok gelişmeye sebebiyet vermişti. Antoloji filmlerine olan yoğun dikkatlerini biraz geride tutarak tüm ilgiyi ve emeği üçleme filmlerine yoğunlaştıracağını söylemişlerdi hatta.

Hayranların Solo filmi üzerine yaptıkları yorumları dikkate almış olacaklar ki, diğer filmlere oranla biraz daha bunun üzerine gitme ve hatta arkasındaki isimlerle de çalışmayı bırakmama gibi gayelere girişmişler. Zira birçok Star Wars filminde baş yapımcılığı üstlenen Kahtleen Kennedy’nin kontratı üç yıl daha uzatıldı.

kennedy-1-1

Indiana Jones, E.T. ve Jurassic Park gibi filmlerin katkısal ismi olan yapımcı Kennedy, Solo filmini iki yönetmenin de kovulmasının ardından sırtlanmış ve Rogue One‘da da yönetmen Gareth Edwards’la beraber işi yürütmüştü. Şu sıralar Hollywood’da en çok önde olan isimlerden üstelik. Anlaşmasının üç sene daha uzatılması ise şimdiden yoğun bir tartışmaya yol açtı bile.

Star Wars filmlerinin sonuçlarına göre belli bir kızgın hayran topluluğu edinen Disney ve Lucasfilms, hatalarını düzeltmeye çalışırken umarız ki yanlış adımlar atmaya devam etmez. Yapımların hayal kırıklıklarını tek tük isimlere yüklemek her zaman yanlış olmuştur, biliyoruz; ama gel gelelim arka plandaki isimlerin etkileri büyüdükçe hayranlar da bu konuda sevdikleri bir seriyi savunmak ve eski tadını yeniden hissedebilmek için kendilerine bir suçlu bulmaya çalışıyorlar. Yalan yok, çok da haklılar.

Kathleen Kennedy’nin 2021’e kadar uzatılan anlaşma süresi için var mı söyleyecekleriniz? Artık Lucasfilms fişi çeksin mi? Yoksa her seferinde yeşermesi için bir umut payı bırakmalı mıyız? Tek umudumuz yoksa Obi Wan Kenobi mi sahiden? Bilemiyoruz arkadaşlar…

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.