SPUMC evrenine olan tiksintimi daha önce bu evrene dair haber yazılarımı okuyanlar az çok bilir, o sebeple kendimi tekrar etmeyeceğim. Direkt haberimize dalıyorum ki bu da Vulture ile röportaj yapan Sony Motion Pictures Group patronları Sanford Panitch ve Josh Greenstein’ın geçtiğimiz aylarda vizyona girip ortalığı darma duman eden Top Gun: Maverick filminin başarısında Venom: Let There Be Carnage filminin de paya sahip olduğu yönündeki gülünç açıklamaları.

Geçtiğimiz ekim ayında filmlerimizi yayınlamaya başladığımızda başka hiç büyük film yoktu’’ diyor patronlardan biri. “Herkes büyük filmlerini bu yıla, bu yaza öteledi. Venom’u vizyona sokarak büyük bir kumar oynadık. Sonra Ghostbusters: Afterlife ile beraber bu riski ikiye katladık. Sonrasında, diğer bütün büyük filmler ortadan kaybolmuşken bu bahsi Spider-Man ile beraber üçe katladık ki bu bizim en büyük ve en önemli markamızdı.’’ diyen Greenstein’ın ardından sazı eline alan Panich, mevkidaşına şu sözler ile katılıyor: “Top Gun hakkında ‘Sinema sektörü geri döndü!’ minvalinde çok fazla haber dönüyor. Şunu diyebilirim ki – garip bir biçimde- Top Gun bizim aldığımız riskten yararlandı. Venom, Top Gun’ın bugünkü başarısını kazanabilmesinin hikâyesini başlatan şey. Bu tür şeyler birdenbire olmaz. Bir süreç vardır.

Şimdi, haberi ilk okuduğumda “Ne diyor bunlar?” dedim ben de. İçeriğine okuduğumda da nereden yaklaştıklarını anlayabilsem de yine de komik buldum. Bu ‘büyük filmleri vizyona sokma’ işi zaten yaz aylarında başlamıştı. Haydi, gişe başarısından bahsediyorlar diyelim, orada da eylül ayında vizyona giren Shang-Chi ya da Venom 2 ile aynı ay vizyona giren No Time To Die da yine içinde bulundukları dönem için cesaret verecek konumdalardı gişe başarısı olarak. Spider-Man: No Way Home ise bambaşka bir olay. O film kıyamet sonrası bir dünyada vizyona girse bile gişe yapardı eminim, o yüzden es geçiyorum onu. Toparlamak gerekirse, Venom 2’yi Top Gun başarısı muhabbetinde anmak zorlama bir çaba sadece.

Haberi okurken nasıl hisler oluştu sizde? Sony’nin patronları yine hayaller âleminde mi yoksa dediklerinde haklılık payı var mı? Sizin 2020 martından sonra sinemada izlediğiniz ilk film hangisiydi? Yorumlarınızı bizimle paylaşırken bu haberleri yazabiliyor olmamdaki payınızdan bahsetmeyi unutmayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.