Dünya ahiret en sevdiğim şeylerden biri, oyun satın almak. Bakın, oyunları oynamak ayrı şey, o zaten gönlüme yakın bir yerde duran bir hobi. Fakat oyunları satın almak, apayrı bir hobi benim için. Dijital oyunlar; el mahkum, çağımızın gerekliliği. Ama kutulu oyunları alıp, rafa dizmek bambaşka bir keyif. Bu keyfi daha da kızıştıran şey de avlanma süreci. Her oyunu tam fiyatından almak mümkün değil. Biraz kovalamak, peşine düşmek, ucuzunu aramak falan… Söylerken yükseldim, yeminle!

O yüzden böyle bir oyun koleksiyoncusu için en güzel zamanlar, yılbaşı dönemi. Daha doğrusu, Kasım ayından itibaren 1 Ocak’a kadar gelen süreç. Amerika’da Şükran Günü indirimleri, Black Friday ve Cyber Monday geyikleri, sonrasında Noel için yapılan indirimler, en son olarak da Yılbaşı hediyeleri için sürdürülen kampanyalar resmen müthiş bir dönem. Biz de ufaktan nasibimizi alıyoruz! Bu haberin hükmü de budur zaten. Sony, sağ olsun, Aralık ayı boyunca Sony Center, D&R, Teknosa, MediaMarkt, Vatan, Bimeks ve Overgame’lerde birçok oyunu 69, birkaç oyunu da 99 TL bandından satıyor. Hepsi de PS4 oyunları bu arada!

InFamous Second Son

Ülkemizde PS4 oyunlarının abesle iştigal fiyatlarını düşünürsek, baya sağlam indirimler bunlar. Ama siz körü körüne girmeyin. Biz size birkaç tavsiye verelim; hangilerini almanız gerektiğini söyleyelim, siz eşinize, dostunuza, kendinize rafine yılbaşı hediyeleri alın. İndirime giren oyunlar, sırasıyla Knack, Tearaway Unfolded, LittleBigPlanet 3, Infamous: Second Son, Killzone: Shadow Fall, DriveClub (69 TL olanlar) ile The Order: 1886, God of War III: Remastered, Until Dawn, The Last of Us Remastered (99 TL olanlar). Peki hangisini almalı?

Biz baştan söyelyelim; Knack ve The Order: 1886 çok da iyi oyunlar değiller. Pek de tatmin etmeyeceklerdir. God of War III ve The Last of Us’ı ise PS3’te oynamayanlar kesinlikle düşünmeli; ama bir yandan da PS3’ünüz varsa orası için tercih edebilirsiniz zira grafiksel olarak ciddi bir fark yok. Durumun bir benzeri Tearaway için de geçerli. Oyun en güzel Vita’da oynanıyor, eğer Vita’nız yoksa, deneyebilirsiniz, ama tam randımanının başka bir platformda yattığını da bilin. LittleBigPlanet 3, Killzone: Shadow Fall ve DriveClub ise iyi oyunlar; sırasıyla platform, FPS ve yarış seviyorsanız tercih edebilirsiniz. Ama bizce, bu listede bu fiyatlara mutlaka alınması gereken iki oyun var. Infamous: Second Son 70 liraya kesin kaçmaz ve 2015’in en büyük sürpriz hitlerinden biri olan Until Dawn 100 liraya düşmüşken, katiyen kaçırılmaz. Bizim yorumlamamız budur. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.