Size biraz haber seçme ve paylaşma sürecimizden bahsedeyim. Bizim bir RSS feed’imiz var. Buraya ilgilli ilgisiz tonla site doldurduk. Her gün belirli bir saatte, bu siteleri tarıyoruz. Her birimiz, ilgisini çeken, üzerine bir şeyler söyleyebileceği bir haberi buluyor, okuyor, ek bilgi varsa araştırıyor; sonrasında da yanında teorisiyle, yorumuyla birlikte en aşağı 300 kelimelik bir yazı olarak paylaşıyor. Genelde hangi haberin ilgi çektiği ise, kişiden kişiye göre değişiyor. Ama genelde vuran şey, içerik oluyor, bizim geek damarlarımızı titretmesi oluyor.

Burada farklı bir durum var. Az sonra sizlerle de paylaşacağımız haber, esasında çok masumane. Sony Pictures, etrafta dolanan senaryolardan bir tanesini satın aldı. Ne demek bu? Bazen Hollywood’da senaristler, “on spec” diye adlandırılan bir biçimde, sipariş almadan kendiliklerinden bir senaryo yazar, sonra da bunu stüdyo stüdyo dolaştırırlar. Eğer beğenen olursa, alır; birden fazla beğenen olursa da genelde bir çeşit müzayede başlar. Tipik bir süreçtir. Çoğu zamanda içinde bizim üzerine bir şey söyleyebileceğimiz kadar da bir veri olmaz.

category_hq

Bunda da yok. Tek bildiğimiz şeyler, senaryonun Nicole Larson isimli görece yükselişte bir yazar tarafından kaleme alındığı. Larson’un özgeçmişi öyle pek de parlak değil. Kendisinin bu dakikaya kadar bir parçası olduğu en önemli iş, Melissa and Joey dizisinde prodüksiyon ekibi içerisinde yer almak. Bir adet de yazıp yönettiği kısa filmi var, adı The Blakery, IMDb’de puanı yok. Larson’ın senaryosu, Sony tarafından satın alınmış. Prodüktör olarak da projeye Concussion’ın yapımcısı Elizabeth Cantillon atanmış. Bizi hiçbiri ilgilendirmiyor. Bizi enterese eden tek şey, projenin adı. Love in the Time of Dick Pics. Yani “Penis Resimleri Çağında Aşk”.

Ya Sony, lütfen, Allah rızası için bir soluklan. Bu kadar kötü kararı üst üste bir devlet başkanı verse sabahına iç savaş çıkar. Yani gerçekten, ben üst üste bu kadar acayip acayip kararlar alan bir stüdyo daha görmedim. Spider-Man serisini batırmaları bir yana, Adam Sandler’a göz göre göre bastıkları paralar bir yana, Emoji Movie gibi kararlar başka bir yana… Allah aşkına, “Penis Resimleri Çağında Aşk” isimli bir senaryo nereye gidebilir? Nasıl bir randıman bekleniyor bu filmden? Nedir derdi… diyeceğim, sonra anımsıyorum ki, aynı stüdyo iki sene önce Seks Kasedi diye film de yapıp gururla dağıttı falan.

Neyse ne diyelim, Allah yolunu açık etsin Sony’cim, merakla bekliyoruz…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.