South Park’ı nasıl bir dizi olarak bilirsiniz? Neyle tanımlarsınız yani ilk önce? Eğer cevabınız “parodileriyle”, “şok mizahıyla“, “kabalıklarıyla” ise, süper; Trey Parker sizi çok seviyor. Ancak eğer içinizden “politik duruşu” geçtiyse, o zaman üzülmeye hazır olun. Zira Parker geçtiğimiz günlerde seslendirme kadrosunda bulunduğu Despicable Me 3 için verdiği bir röportajda kendisinden böyle bir şey bekleyen izleyicileri üzecek açıklamalarda bulundu.

LA Times kendisine “siyasi kinaye yapmak son 20 yılda zorlaştı mı?” diye sordu, Parker da şöyle yanıtladı:

“Evet, ve üstüne üstlük sıkıcılaştı da. Biz hiçbir zaman gerçekten o dizi değildik. Komple bir sezon yapardık ve içinde gerçekleşmiş bir olaydan şaka türeten bir sahne olursa insanlar bakıp ‘Ha South Park işte bunu yapan dizi’ derlerdi. Ama bu gerçeği yansıtmıyor. Biz öyle bir dizi değiliz.

Öyle olmaya başladık ama, özellikle de geçen sezon. Saturday Night Live hangi tuzağa düştüyse, biz de aynısına düştük. Yani CNN’leşmeye başladığımız bir durum oluştu bir anda. ‘Bakın bakalım bu hafta Trump hakkında ne diyeceğiz’ dizisi olmaya başlamıştık. Matt ve ben bundan nefret ettik, ama bir yandan da kaçamadık.

Trey PArker

Bu sezon ben Cartman’ın robot gibi giyinip Butters’a eziyet ettiği günlere geri dönmek istiyorum, çünkü bence South Park’ın ekmeği orada. Çocuklar çocukluk, saçmalık ve absürtlük yapıyorlar. ‘Trump’ın ne yaptığını gördünüz mü?’ değil. Çünkü Trump’ın ne yaptığı gerçekten artık s**imde değil.

Herhalde istesek koskoca tabelalar yaptırıp, ‘Bakın Trump’a ne yapacağız haftaya’ diyebilir, deli reyting alabilirdik. Ama gerçekten umursamıyorum. 

South Park bir sene boyunca Donald Trump’tan bahsetmemeye dayanabilir mi? İmkansız, ama sanırım deneyecek.”

Normalde bu noktada yorum yapardık… Ama Parker’ın açıklamaları gayet sarih. O yüzden sadece şu bilgiyi veriyorum: South Park mevcut çoğu animasyonun aksine günceli takip edebilmek adına önceden değil, yayın tarihine çok yakın dönemlerde hazırlanıyor. Yani Parker bunu diyor ama, Trump gidip de Beyaz Saray bahçesine kaka falan yaparsa, muhtemelen kendilerini alıkoyamayacaklardır. Yine de, şimdilik duruşları bu. Ne diyorsunuz?

 

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.