4. Bir Tutam Ultimate!

Spider-Man Homecoming Trailer Breakdown (5)

Jacob Batalon, burada çizgi romanların Hobgoblin’lerinden biri olan Ned Leeds’i oynuyor. Ancak karakterin görünüşü, rolü ve burada Spidey’nin kimliğini öğrenişi fena hâlde Ganke Lee‘yi andırmakta. Ganke, malumunuz, Miles Morales’in en iyi arkadaşı ve sırdaşı. MCU daha önceden pek çok hikaye ögesini –Hulk’ın orijini, SHIELD’ın görevi vb.– Ultimate evreninden almıştı. Burada da biraz öyle yapmış anlaşılan. İsim olarak değil, ama cisim olarak baya Ganke bu karakter bizce!

 

5. Havalı Vulture!

Spider-Man Homecoming Trailer Breakdown (6)

Vulture Spider-Man kötüler kadrosunun en zayıf ve saçma karakterlerinden biriydi. Bunu itiraf ederek başlayalım işe. Green Goblin, Hobgoblin, Mysterio, Electro, Doctor Octopus, Morlun gibi karakterlerin yanında hep bir parça abes kalmıştır Toomes. Ancak burada Marvel onu süper yapmanın bir yolunu bulmuş. Peki karakter nereden gelip, nereye gidiyor? Bizce üzerindeki zırhın mekanikliği ve Tony’nin filmdeki varlığı, Vulture’ı esasen Tony’ye garezi olan kötülerden biri yapacak. Spider-Man bir kan davasına dahil olmaya çalışacak yani -ki bu Tony’nin Spidey’yi geri planda bırakma arzusunu da açıklar…

 

6. Tinkerer ve Donald Glover

Spider-Man Homecoming Trailer Breakdown (7)

Community ile The Martian’dan tanıdığımız Donald Glover bu filmde ne yapıyor bilmiyoruz. Rolü daha açıklanmadı. Kendisinin Miles Morales‘i oynadığına dair dedikodular da var, Harry Osborn‘u oynadığına dair dedikodular da. Tek bildiğimiz şey, bu karede çok da hoş olmayan bir eleman ile takılıyor: Tinkerer. Bu da bizi şu teoriyle karşı karşıya bırakıyor: Donald Glover filmde Mysterio’yu oynuyor olabilir. Çünkü bu karede gördüğümüz kişi yüksek ihtimal Michael Chernus, kendisi Tinkerer’ı canlandırıyor, ve Tinkerer çizgi romanlarda Mysterio’nun kostümünü yaratan kişi. Biraz uçuk bir teori –Chernus olduğundan hâlâ yüzde yüz emin değiliz çünkü– ama gerçek de çıkabilir!

 

7. Spidey <3 Iron Man!

Spider-Man Homecoming Trailer Breakdown (8)

 

Halaylara başlayın arkadaşlar.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.