Spider-Man: Homecoming, Civil War’ın çıkışından önce öyle herkesin de “mutlaka izlenmeli” radarında olan bir film değildi. Çünkü damak tadımız bir kere berbat bir Spider-Man 3 ve en iyi ihtimalle “enh?” olarak sınıflandırılabilecek bir çift Amazing Spider-Man filmi tarafından bozulmuştu. Bir Spider-Man daha izlemek, bu Spider-Man Marvel damgalı olacak olsa bile, insanı endişelendiren bir sebepti.

Bütün bu endişeler Tom Holland’ın müthiş bir Spidey seçimi olduğunun ve Marvel’ın karakterle neler yapabileceğini bildiğinin Civil War’da ayyuka çıkmasıyla anında bertaraf oldu. O yüzden şimdi kulaklarımızı kabarttık, Homecoming cephesinden gelebilecek tüm haberleri merakla bekliyoruz. Filmin ikincil kötü karakterlerinden birinin, çok da iyi çekilmemiş bir set fotoğrafına kadar heyecanlanabilme standardımız düşük açıkçası. Mesela buyurun, Shocker’la tanıştıralım sizi.

CrnFEkdXEAAMraF

Filmin biri henüz kim olduğunu bilmediğimiz, ancak Vulture olduğu tahmin edilen Michael Keaton karakteri; biri Tinkerer, biri de Shocker olmak üzere üç kötü karakteri var. Tinkerer’ı henüz görmedik, Vulture’dan ise dediğimiz gibi karakter bazında bile bir haberimiz yok, ancak Shocker ilk defa setlerden merhaba dedi bizlere. Fargo’dan tanıyor olabileceğiniz Bokeem Woodbine’ın canlandıracağı Shocker, filmde –en azından bir dönem– böyle gözükecek.

Açıkçası kostümün baya derme çatma olması, burada Marvel’ın tutturacağı havayı gösteriyor her şeyden çok. Genel olarak çok da “olmuş” bir Spidey izlemeyeceğiz, dolayısıyla çok da “olmuş” kötü adamlarla dalaşmayacak. Kuvvetle muhtemel Shocker, ASM 2’deki Rhino gibi, bir ara Spidey’nin alaşağı edeceği bir kötü adam olacak. Biz o yüzden bu görünüşe pek bir okeyiz. Siz ne alemdesiniz? Görüşleri yazın aşağıya!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.