Ön Uyarı: Vallahi baştan uyarıyoruz, kürekle spoiler var haberde. Sonra “Vay efendim, uyarmadınız” olmasın.

Her çıkan yeni trailerıyla filme dair izlenmedik sahne bırakmadığı söylenilen Spider-Man: Homecoming’de uzun süredir devam eden birtakım söylentiler vardı ve onlardan en önemlisi sanırsam artık açıklandı. Bütün oyuncular duyurulduğundan bu yana üzerine delice tahminler yürütülen Mary Jane Watson’ın kim olduğu sorusu, sanırsak da bir şekilde belirlenmiş oldu. Yani, en azından kim olmadığı.

Flash Thompson’ın dahi siyahi olduğu bu Spider-Man filminde, ırksal dengelerin çok oynadığı gibi bir gerçek varken çoğu hayran için Zendaya kadar ön planda olan birinin MJ Watson’ı oynamaması durumu sanırım fazlasıyla tuhaf karşılanıyordu; tabii bunların hepsi şu ana dek geçerli şeylerdi. Marvel’ın ve bilhassa Sony’nin bu dedikodulara uzun süredir son vermemesinin sebebi de, izleyicileri yanlış yönlendirerek filme olan heyecanı ve ilgiyi sıcak tutma olduğu da nihayete ermiş oldu böylelikle. Bu hareket ne kadar doğru gelir orası tamamen size kalmış; siz buna karar veredurun biz de Zendaya ve Mary Jane ikilemine bir son verelim.

Zendaya in Columbia Pictures' SPIDER-MAN™: HOMECOMING.

Zendaya kesin ve kat-i suretle Mary Jane Watson değil. Zendaya Michelle Toomes isimli bir karaktere hayat verecek. Aynı Vulture’ın asıl ismindeki Adrian Toomes gibi, evet. Bu da özetle Zendaya, Michael Keaton’ın bir şekilde akrabasını canlandırıyor olacağı anlamına geliyor. En basit ve ilksel teoriyle kızı olduğunu düşünsek, çok mu klişe olur? Beklenmedik hareket değil aslında. Bizim Peter’ın arkadaşlarından biri, azılı düşmanlarından birinin kızı. Kızı babasının kötü olduğundan haberdar ya da değil –orası filmin gelişme kısmına kalmış- ama en sonunda Peter’a destek olarak Vulture’ın alt edilmesine yardım edecek. Ay yaşasın (!) şahane gerçekten! Eh tabii bu ihtimal en basit, en klişe, en yüzeysel olanı. Çünkü kızı olmasının şu anda var olan şartlarda pek bir imkanı yok; Adrian Toomes’un kızının ismi Valeria Toomes olarak biliniyor (?) zira.  Ha bu gerçek filmde ne kadar değiştirilir bilemiyoruz tabii. Güvenemiyoruz yani… Malum.

Haberi sıcağı sıcağına verelim, meraklıların merağını giderelim dedik; eğer olası teorilerin üretilmesini sağladıysak mesela ne mutlu! Şahsen ilk fragmandan sonra hiçbir görsel kaynağa (poster hariç) bakmamaya özen gösterdiğim Homecoming filmi için daha ne tür şeyler planladıkları konusunda çok emin olamıyorum. Zaten anladığım kadarıyla kalan trailerlarda da Zendaya ve Vulture’ın ailevi ilişkilerine dair bir sahne koyulmamış henüz. (E onu da koysalardı herhalde tüm fragmanlarla harbiden filmi elde edebilirdik. İzlememe kararıma devam edeyim ben en iyisi.)

Michelle-Marvel

Olabildiğince sadece yazılı kaynakları takip etmeye çalışsam da, fragmanların hepsini izleyenlerin de söyledikleriyle beraber Sony ve Marvel filmin neredeyse tamamını kendi elleriyle, izleyiciye reklam ayağına sunmuş olduğunu çok rahat görebiliyorum. Bu haberi de, senaryo metninin küçük bir örneğinden elde eden kaynağımız Comicbook.com’dan aldık; hatta belirttiklerine göre senaryo da hafiften bazı kişilerin eline çoktan ulaşmış. E daha ne kaldı Sony? Şaşırtacağın başka hamlen vardır umarız. Başkalarının demesiyle umudumu da yitirmek istemiyorum ama mutsuz yüzler görünce biraz üzülmüyor da değilim. Umarım tüm fragmanları izleyenler de, spoilerları yiyenler de, yayınlanan hiçbir malzemeye göz atmayanlar da filmden mutlu ve huzurlu çıkarlar; tek arzum o.

Ya siz Spider-Man geekleri? Bu spoiler için ne düşünüyorsunuz? Habere spoiler olduğunu bilerek girmenizden, artık her şeyi göze almış olduğunuzu varsayarak soruyorum ama, yine de cevaplamak isterseniz yorumları boş bırakmayın bence. Spider-Man filmine dair son umut ve dileklerinizi alalım, zira Temmuz’a şunun şurasında ne kadar kaldı, değil mi?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.