Film, oyun, çizgi roman ve benzeri işlerdeki detayları yakalama konusunda bir numara olan Reddit, geçtiğimiz günlerde yine müthiş bir buluntuya imza attı. Bu seferki konumuz, Marvel Cinematic Universe’in çiçek tanesi yeni filmi Spider-Man: Homecoming. Buluntunun sahibi Reddit kullanıcısı /u/UNITBlackArchive. Mevzunun geçtiği alan /r/MarvelStudios. Konu ise Asgard Kore Kilisesi.

Homecoming Korean Church

Yukarıda gördüğünüz sahne Peter Parker ile May Hala’nın yemek yediği restoranı gösteren ara çekimden. Bu sahne filmde çok hızlı bir biçimde geçiyor. Ancak hız, bir redditor’un detay ıskalaması için geçerli bir sebep değil bildiğiniz gibi. UNITBlackArchive’ı da yenememiş. Redditor’cuğumuz sahneyi tam orada durdurup, “Lan kenardaki posterde ne yazıyor” diye merak etmiş. Önce lisanın Korece olduğunu çözmüş. Sonra da çevirmiş. Asgard Kilisesi. Dikkatli bakın, aşağıda İngilizce olarak da yazıyor zaten.

Bu kuvvetle muhtemel prodüksiyon ekibinin yaptığı küçük bir şaka, ancak yine de rastgele çıkmış olamayacağını hesaba katmamız gerek. Bu poster oraya asılırken setteki herkes sarhoş değildi elbette, hiç kimseye değilse en azından filmin yönetmeni Jon Watts‘a bir danışılmıştır. O yüzden bizce külliyatın içerisinde görmenin hiçbir mazuru yok. An itibariyle MCU dahilinde Asgard’a ve Asgard’lılara tapınılıyor diyebiliriz.

Esasında bu şaşırtıcı bir durum mu ki zaten? Kendinizi Marvel evrenindeki sıradan bir vatandaşın yerine koyun. Bir sabah televizyonu açıyorsunuz ve görüyorsunuz ki bir Viking tanrısı, yanında ekibiyle birlikte kendisi de bir Viking tanrısı olan kardeşiyle savaşıyor. Nick Fury bu insanların 3000 yıl önce primitif Viking’ler tarafından ilah sanılmış uzaylılar olduğunu biliyor da, Nebraska’da oturan Jimmy amca nereden bilecek? Onun bakış açısından olan sadece dünya tarihinde tapılan binlerce tanrı arasından bir tanesinin gerçekliğinin ispat edilmesi. “E bunu gördük buna tapalım bari?” demesi benim aklıma çok yatıyor. Umarım ileride SHIELD üzerinden, bir filmde bir şaka ile, Netflix evrenindeki dizilerin birinde işlerler bu konuyu. Ne dersiniz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.