Şimdi bir gözlerinizi kapatın. Düşünün. Bir Sony yöneticisisiniz. Dünyanın en büyük süper kahramanlarından birinin film hakkını almış, on senede beş film çıkartmışsınız. Lakin gelin görün ki sonlara doğru kalite elden kaçmış, siz de başarısızlığı itiraf edip anahtarları baba ocağıyla paylaşmayı kabul etmişsiniz. İlk ortak filminiz 7 Temmuz‘da vizyona girecek. Gişe tahminleri yapılmış. Rapor önünüze geliyor.

Rapor diyor ki, film muhtemelen sadece Amerika’da ilk haftasonu için 135 milyon dolarlık bir gişe hasılatı beklenmekte. Bu Spider-Man 3 haricinde diğer gelmiş geçmiş bütün Spider-Man filmlerinden daha yüksek. Can havliyle çıkartılan Amazing Spider-Man filmini ikiye katlayıp aşıyor. Üstüne üstlük, süper kahraman filmleri tarihinin de en yüksek açılışları listesine onuncu sıradan girecek.

Spider-Man Trailer Teaser

Şimdi siz bu Sony yöneticisisiniz ya, sevinir misiniz, yoksa üzülür mü? Çünkü bir yandan, evet, kârın komple Sony’ye kalacağı kontratla sabitlenmiş bir gerçek. Yani o 135 milyon ve sonrasında koşacağı milyar dolar direkt sizin cebe girecek. Ancak öte yandan, filmin kreatif anlamda arkasındaki itici gücün Marvel Studios olduğu cümle alemce bilinmekte. Öteki başrolde de MCU’nun en büyük yıldızı oynuyor. Yani içten içe biliyorsunuz ki, bu sizin daha önceki başarısızlıklarınızı da tartışmasız bir biçimde tasdikliyor.

Sony yöneticisi olsak, herhalde bu ikilemleri yaşıyor olurduk. Ama olmadığımız için rahatça şunu diyebiliyoruz: Homecoming büyük bir hit olacağa benziyor. 135 milyon gayet sağlıklı bir rakam, ve eğer bu rakamın üzerine bir de iyi bir film çıkar da eş-dost önerisi faktörü gelirse; çok deli çıtalara koşulabilir. Bakalım, tarihi yaklaştıkça göreceğiz. O esnada sizin gişe tahminlerinizi alalım. Kaçta bitirir Spidey koşusunu?

 

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.