Spider-Man: Homecoming için çok heyecanlıyız: Spider-Man’in yuvaya dönüşü olsun, Tony ve Peter arasında işlenecek mentor-mentee ilişkisi olsun, daha önce büyük ekranda göremediğimiz villianları görecek olmamız olsun, Spider-Man’in yeni perde kanatlı kostümü olsun… Ne? Bir dakika… Öyle bir şey mi vardı? Valla bunun lafını bir süredir duyuyorduk ama çok emin olmadan söylentilerin yalancısı olmak istemedik. Ama artık eminiz! Çünkü Marvel Twitter ve İnstagram üzerinden paylaştığı skeç benzeri videoyla Spider-Man’in perde kanatlarını bizlere ayan beyan gösterdi.

Kısa zaman içinde bir Homecoming fragmanı bekleniyordu. Kimisi Reddit’e kanmış 2 Aralık demişti, kimisi ilk kez Rogue One öncesi gösterilen fragmanlar arasında olacağına emindi, kimisi Agents of S.H.I.E.L.D. dokuzuncu bölüm sonundaki sürprizin Homecoming fragmanı olacağına inanıyordu. Ancak hiçbiri doğru tahmin değildi, Marvel bizi hiç beklemediğimiz bir anda vurdu. Bu akşamüstü ansızın sosyal medyaya şu videoyu sundular:

Açıklamasından da görüldüğü üzere bu video yarınki Jimmy Kimmel Live bölümünde gösterilecek Spider-Man: Homecoming fragmanının habercisi niteliğindeydi. Videonun can alıcı kısmı ise sizin de az önce izlerken başa sarıp tekrar baktığınız o sahneydi işte; Spider-Man’in perde kanatlarını kullanarak süzülmesi! Artık biliyoruz ki, Spider-Man en azından filmin bir kısmında yeni göz tasarımının da esinlenildiği Steve Ditko dönemi kostümün perde kanatlarını da taşıyacak.

Videonun genel esprisi tam bir Marvel filmi geyiği ama yine de tatlı. Özellikle Jon Favreau‘yu tekrar Happy Hogan olarak görmek Favreau’nun MCU’daki değerini bilenler için hoş bir sürprizdi. Logonun değişimini fark edenler de sarı-kırmızı ve metalik yazı biçiminden şüphelenerek Iron-Spider göreceğimiz teorisini güçlendirerek tekrar geek bünyelere saldılar bile. Doğrusu logonun bize de şüpheli gözüktüğünü itiraf etmeliyiz ancak hazır fragman ayağımıza geliyorken daha güçlü tahminler yapmak için yarını bekleyelim. Hiç şüphesiz fragman yayınlanır yayınlanmaz ondan da bahsedeceğiz. Siz o zamana kadar beklemede kalın ya da ne diye bekliyorsunuz, fragman hakkında kendi tahminlerinizi yorumlara yazın!

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.