Çizgi romana gönül vermişlerin altın çağını yaşadığı bu dönemlerde Stan Lee gibi çizgi romanlara altın çağını yaşatan bir adamın yeterince kullanılmadığını düşünüyorum. Evet filmlerde-dizilerde konuk oluyor, evet Comic-Con’larda kendisine saygıda kusur edilmiyor ama yine de böylesi bir zekanın, sadece imajını kullanmaktansa, aklını da kullansalar hoş olmaz mı?

Olur ya da olmaz diyenler hep beraber bu teorimizi görme şansına erişeceğiz sanırım. Stan Lee tamamen orijinal fikirleriyle yeni bir proje yaratıyor. Kendisinin firması Stan Lee Global Entertainment ve Çin menşeli film stüdyosu Fundamental Films bir araya gelerek tamamen Stan Lee tarafından yaratılacak bir süper kahraman filmi çekmek için kolları sıvamışlar. Projeyle ilgili Fundamental Films’in patronu Mark Gao “Stan Lee’nin hayal gücü dünyanın en ikonik popüler kültür hikayelerini ve karakterlerini yarattı. Onun en son yarattığı şeyleri sizlere sunacak olmak bize hem keyif hem de heyecan veriyor” demiş, ki haksız sayılmaz.

bingbingstanlee-157266

Proje ne aşamada çok detaylı bilgi bulamadım. Filmin adı “Realm” olacak. Senaryolaştırma işini “Predator” ve “The Three Muskateers” filmerinde görev almış Alex Litvak yapıyor. Bir de başrolü belli oldu yakın zamanda. Filmin başrolünü Çin süperstar Li Bingbing -isim esprisi yok lütfen- oynayacak. Bu konuyla ilgili Stan Lee “İlk Çin’li kahramanımızı yaratmak gerçekten süperdi. Uluslararası bir kadın kahramana hayat vermek çok eğlenceli bir deneyimdi ve bu daha önce yaptıklarımdan tümüyle farklıydı. Her dakikasından inanılmaz keyif alıyorum”.

En son Boom Studios’a yazdığı çizgi romanlarda gördüğüm Stan Lee’nin hayal gücünü bir kez daha görecek olmak beni heyecanlandırdı açıkçası. Bu zihni sadece prodüktör ismiyle ya da konuk oyuncu olarak değil, yeni yarattığı işlerle de görmek istiyorum. Yeterince gaz verirseniz -bir de zaman ayarlayabilirsem tabi- size “Eğer Stan Lee DC karakterlerini yaratsaydı..” serisini anlatayım da Geekgasm’ın doruklarına çıkın..

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.