Stan Lee tarihimizin en etkin, en meşhur, en büyük yaratıcılarından biri. Buna hiç şüphe yok. Marvel, DC ya da Image; tartışmanın hangi tarafına düşüyorsanız düşün; Stan Lee’nin bıraktığı izin devasa olduğuna dair bir şüpheniz yoktur muhtemelen. Kendisinin yarattığı bir karakteri mutlaka sevmişsinizdir hayatınızın bir döneminde. İlla ki yarattığı metodları, ilham verdiği kişileri biliyorsunuzdur. Hiçbir şey değilse, bir filmde görmüşsünüzdür!

Stan Lee’nin yarattığı karakterlerin filmlerinde küçük de olsa bir rol alması artık hemen hemen hepimizin aşina olduğu bir gelenek. Deadpool‘dan Spider-Man‘e, Civil War’dan Guardians of the Galaxy’ye kadar onlarca filmde küçük bir rol aldı Lee. Bazen bir kütüphanede müzik dinliyordu, bazen kızlara yazıyordu, bazen askerdi madalya töreninde takılıyordu. Bu yüzden, kendisine “Favori rolünüz neydi?” diye sorulduğunda, samimiyetle merak ettik cevabını. “Hangi küçük şakayı çok sevmiştiniz” idi o soru aslında. Lee hiç beklenmedik bir yerden yanıt verdi.

Zor bir soru bu. Mallrats’de baya eğlenmiştim. Ama o konuk bir performans değildi, o filmde gerçekten bir rolüm vardı. O filmle ilgili komik bir şey söyleyeyim, filmde, başrol olan çocukla konuşuyorum. Kendisi çok mutsuz, çünkü kız arkadaşıyla problem yaşıyor. Ben de ona diyorum ki, ‘Bir zamanlar kız arakdaşım vardı, onu kaybettim, asla unutmadım ve hep onu düşünürüm’. Öyle bir şey. Sonra eve gittim, karım da bana ‘Kimmiş bu kız arkadaş?’ dedi. Ben de filmleri karınıza çok dikkatle açıklamanız gerektiğini öğrendim.

Yengemizin Lee Mallrats’de kendisini oynamasından dolayı, kafasının karışması normal. Orada Lee gerçekten de Stan Lee  olarak tavsiye veriyordu esas karaktere. Ama bu kafa karışıklığını geçersek, Lee’nin favori rolünün Mallrats olması çok acayip, bir o kadar da keyifli bir durum. Mallrats Smith’in filmografisinin en hakkı yenen işlerinden biri. Lee’nin de oradaki rolü çok şekerdi. Hatta tekrar izleyesimiz geldi filmi, hazır dizisi de geliyor yakında esas kadroyla! Bu arada, Lee de oynayacak yine o dizide ha!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.