Şimdi size muhtemelen üzerine hiç düşünmediğiniz, ancak kuvvetle muhtemel ben söyleyince “Lan harbi” dedirtecek bir şey söyleyeceğim: Stan Lee’nin hayatı hiçbir şekilde filme çekilmedi. Anlıyorum, adam sonuçta uçağı suya indirip 150 kişinin hayatını kurtarmadı, vicdani retçi sıhhiye hâliyle teker teker 75 adamı yaylım ateşinden almadı, trenle Holocaust’tan adam kaçırmadı. Ama Amerikan tarihinin en popüler kahramanlarının büyük bir bölümüne imza attı. Nasıl boş geçti Hollywood şu ana kadar bu fırsatı?

Dikkat edin bu arada, “şu ana kadar” diyorum, zira açık kapanmak üzere. Fox Studios Stan Lee’nin hayatının haklarını satın aldı. Evet bu arada, Stan Lee Disney’ye vermedi hayatının haklarını. Fox aldı. Ve şimdi bir film çekmek üzere hazırlık yapıyorlar. Yalnız bu filmin, standart bir biyografik eser olacağını düşünüyorsanız… Lütfen. Stan Lee’den bahsediyoruz. Film tabii ki Kingsman vari bir serüven filmi olacak.

stan-lee-big-hero-6-1280jpg-5c4e51_1280w

Şaka değil efendim, filmin tonlaması ile ilgili içeriden gelen bilgi gerçekten de böyle. Ne yapacaklar, nasıl yapacaklar bilmiyorum, ancak bu şekil bir film yaratmaya karar vermiş Fox. Şimdilik senaristi ya da yönetmeni yok, sadece Marty Bowen ve Wyck Godfrey ikilisi filmin yapımcısı olarak atanmışlar. Onlar da çok iç açıcı bir özgeçmişe sahip bir ikili değiller. Marty Bowen’in geçmişi tamamen ergenlik filmleriyle dolu, Wyck Godfrey’nin ondan tek fazlası berbat Eddie Murphy filmleri.

Projeyle ilgili ne hissedeceğimi bilmiyorum o yüzden. Bir yandan, böyle biyografik filmlere orijinal yaklaşan filmleri takdir ediyorum ister istemez. Vakti zamanında American Splendor da çok eşsiz bir tat yakalamıştı örneğin. Ancak yapımcı kadrosu şu ikilinin sırtında yükselecekse de işimiz var. O yüzden ben şimdilik temkin klasörüne atıyorum film projesini. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.