Star Trek: Discovery‘nin bugüne yolculuğu kolay olmadı. Her şeyden önce, Abrams’ın 2009’da Star Trek evrenini ana akıma taşımasından dahi önce Star Trek’i doğduğu yere, televizyon ekranlarına taşımak için projeler yapılıyor ama bir türlü nihayete eremiyordu. Film geldi, popülerlik diz boyu oldu, yine uygun bir proje bulunamadı. En sonunda bize Bryan Fuller dediler, yeni bir Star Trek dizisi yapıyor dediler. Biz de ne yapalım? Onulmazca coştuk.

Yalnız sonra kara haber yerinde duramadı, Star Trek: Discovery‘nin ilk olarak Bryan Fuller’ı kaybettiği açıklandı. Sonradan gala tarihi ertelendi. Yeni başyazarlar geldi diziye, Ödemeler sıkıntı oluyor dendi, dizi neredeyse komple dijitale kaydı, gala yine ertelendi derken bizim umutlar da yerin dibine doğru çökmeye başladı. Bu o kadar kötü kötü bir noktaya geldi ki, bir noktada dizinin varlığını unuttuk. Şükürler olsun ki, fragman geldi. 

https://www.youtube.com/watch?v=C617-CS4Vsg

Şimdi baştan söyleyelim, dizi muhteşem gözüküyor. Süper kahraman dizilerinin kalitesiz görünüşlerinin bizi samimiyetle üzmeye başladığını zaten biliyorsunuz. İnsan aynı şeyin Star Trek gibi bir bilim kurgu dizisi için de geçerli olmasını bekliyor, ama olmamış. Ya o, ya da en çok para yığdıkları efekt sahnelerini arka arkaya fragmana koymuşlar. Durum her neyse, tartışmasız bir gerçek bu. Star Trek: Discovery televizyon dizisi için fazla iyi gözüküyor şimdilik. Hakeza, filmin kadrosundan tanıştığımız kişiler de çok ilgi çekici. First Officer Michael Burnham’ı oynayan Sonequa Martin-Green haricinde kadroda Michelle Yeoh, Jason Isaacs, Doug Jones, Anthony Rapp gibi isimler de var.

Her şey çiçek gözüküyor yani anlayacağınız. Biz şimdilik kenara notlarımızı aldık, dizinin galasını bekliyoruz. O gala da yıl sonuna doğru yapılacak. Amerika’daysanız, diziyi sadece CBS’in dijital platformu All Access üzerinden izleyebileceksiniz. Amerika’da olmayanlarımız paşalar gibi Netflix’te izleyecek diziyi, hem de yayınlandığı tarihten bir gün sonra, lak diye. O yüzden heyecanları yükseltelim, Netflix’leri açalım, beklemeye başlayalım. İyi bir şey gelecek gibi gözüküyor.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.