Star Wars: The Last Jedi’ın detaylarına yeni yeni nail oluyoruz, 2018’de çıkacak Han Solo filmi hakkında ise elimizde biraz kırıntıdan daha fazlası yok. Ancak bu külliyat hakkında söylenecek her şeye kafamızı kaldırıp bakacağımız bilindiğinden önümüze 2020’de çıkacak bir Star Wars filmi hakkında bile sansasyon atılabiliyor. Sinema ve televizyon dünyasından bir takım dedikoduları okuyucularına taşıyan site Omega Underground‘dan işittiğimize göre Mr. Robot’un yaratıcısı ve 15 bölümünün yönetmeni Sam Esmail 2020’de vizyona girecek üçüncü Star Wars antoloji filminin senaryo yazarlığı için Lucafilm’le görüşmeler yapıyor.

Söz konusu filmin bir Obi-Wan Kenobi filmi olduğu ihtimali uzun zamandır konuşuluyor. Karakterin popüleritesi ve Ewan McGregor’un gönüllü olduğunun bilgisi ile böyle bir film hiç de uzak bir ihtimal gibi durmuyor ancak ortada bir de Boba Fett ihtimali var. 2015’te düzenlenen Star Wars kutlamalarında Disney’in bir Boba Fett filmine niyetlendiğini öğrenmiştik. Geçtiğimiz günlerde yeni Star Wars flmlerinden sorumlu Lucasfilm yapımcısı Kathleen Kenndey’nin, önümüzdeki yaz üçüncü antoloji filminin duyurulacağını ve antoloji filmleri için Boba Fett’in hala öncelik taşıdığını söylemesi ile 2020 izleyeceğimiz antolojinin emekli bir Jedi değil de havalı bir paralı asker filmi olacağı ihtimali güç kazandı.

Adsız
Kenobi ya da Fett, gelecek filmin ana karakteri hangi soyadı taşıyor olursa olsun senaryonun Sam Esmail’e teslim edilmesi hakkında hiçbir şikayetim olmaz. Esmail en gözde işi Mr. Robot ile iyi bir karakter yazarı olduğunu kanıtladı, kompleks hikayelerde iyi olduğu da aşikar. Geçen yıl The Hollywood Reporter’a verdiği röportajda Mr. Robot 2. sezon ile Empire Strikes Back arasında kurduğu ince paralellikler de kendisinin bir Star Wars geeki olduğunu yeterince belli etti. Kısacası Sam Esmail seçimi gerçekleşirse “biçilmiş kaftan” manşetleri atmayacak da olsak gönlümüz rahat olacak. Üstüne bir de Esmail bu işin altından kalkarsa televizyon dizisi ve bağımsız film yönetmenlerinin büyük bütçeli filmlerde de başarılı olabileceği gerçeğine MCU’dan sonra Star Wars da bir kanıt eklemiş olur, kaymak olur.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.