Dostlarım, yoldaşlarım! Biliyorum ki çok fazla değiliz. Biz The Hateful Eight‘i bekleyen Tarantino hayranları olarak geek camiasının diğer toplulukları kadar sesimizi çıkaramıyoruz. Warcaft fragmanı yayınlanmış, Star Wars ikinci fragmanıyla ışın kılıcını iyiden iyiye çekmişken, 2016’da sinemaya yumruğunu ilk koyacak filmin fragmanı arada kaynadı, konuşulmadı. Bakın, bu büyük bir ayıptır. Koskoca Quentin Tarantino çıkaracağı son 3 filmden birinin fragmanını yayınlasın siz iki üç yeni yetmenin filmlerini tartışın. (e.n.: yuuh) Demem o ki, X Jenerasyonu sinemasının en büyük ismi Quentin Tarantino, onuncu filmiyle otör yönetmenliği bırakacağını açıkladığından beri, kendisinin sondan üçüncü filmi olduğunu bildiğimiz, 8 Ocak 2016’da vizyona girecek The Hateful Eight’in fragmanı resmen yayınlandı.

Tarantino’nun bir özelliği vardır: eskiden popüler kültür öğesi yapılıp sonra kenara konmuş oyuncuları (John Travolta, Kurt Russell) ya da ufak tefek işler yapan ama yetenekli olduğuna inandığı oyuncuları tutup kendi filmerinde çok başka karakterlerde defalarca oynatır ve onları birer sinema ikonuna dönüştürür. Hatta buna sinemada Tarantino Dokunuşu denir. Bunu niye anlattın derseniz; aşağıda fragmanını bulacağınız The Hateful Eight, zamanında Tarantino Dokunuşu’na layık görülmüş, şimdi sinema süper starı olan birden fazla oyuncunun başrol aldığı bir film.

Camiamızın Nick Fury’si, Tarantino evreninin neredeyse her şeyi Samuel L. Jackson fragmanda filmin başını çekecek gibi duruyor. Bunun dışında filmde Kurt Russell (Death Proof), Tim Roth (Reservoir Dogs, Pulp Fiction), Walton Goggins (Django Unchained) da filmin başrollerini paylaşacak. Parantezlerde görüldüğü gibi çoğu farklı Tarantino filmlerinde oynamış oyuncular. Bu da filmimize bir All-Star havası katıyor. Filmde yine başrol oynayacak Jennifer Jason Leigh yerine bir Uma Thurman görsek bu yakıştırma kaçınılmaz olacakmış

Gördüğünüz gibi bizi bambaşka bir Western bekliyor. Tarantino, bir önceki filmi Django Unchained’da zaten bize Western’de haa iş olduğunu kanıtladı. Şimdi savını desteklemeye geliyor! Ayaklanın Tarantino şiddetinin çocukları! Bağırın X Jenerasyonu’nun gönül ortakları! Kylo Ren’lere Durotan’lara, Batman’lere rağmen biz en çok bu filmi bekliyoruz!

8 tipik Western karakterinin şüphe ve nefret içinde birlikte çalıştıklarını göreceğimiz Tarantino filmi The Hateful Eight 8 Ocak 2016’da vizyona girecek.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.